Вона зазначила, що у травні цього року, після зміни керівництва Київської обласної ради, нові керівники дістали доступ до фінансової звітності комунальних підприємств Київської області. Аналіз документів та перевірка на місцях тривали три місяці, але більшість директорів не змогла надати повну інформацію про наявні потужності, а також звіти про діяльність за останній рік, підприємства не мали планів розвитку.
«Ми виокремили дієві й недієві підприємства. Ті, що не можуть приносити дохід за основним видом діяльності, мають на балансі порожні приміщення, які можна здавати в оренду. Проте можливість надання нерухомості в оренду для комунальних підприємств Київщини була заблокована. Існуючі договори закінчили строк дії, а нові було неможливо заключити. Це сталося через зміни в законодавстві, які відбулися в жовтні 2019 року. Колишнє керівництво профільного управління не привело у відповідність нормативні акти. Ми вже почали це виправляти: на останній сесії облради внесли зміни до плану регуляторних актів на 2021 рік», – написала Гунько.
Вона додала, що тепер профільні управління можуть підготувати типові договори, правила проведення конкурсів та інші необхідні документи, буде створено публічний реєстр доступної для оренди нерухомості комунальних підприємств області, а після проведення конкурсів буде укладено нові договори.