«Держава успішно долає виклик щодо нестачі вугілля. Нестачі не буде. Окрім нашого українського вугілля буде сім кораблів Panamax, які вже прямують і прибудуть до українських портів найближчим часом. Вугілля, яке ми доставляємо морем, повністю закриває потреби енергетичної сфери до кінця цього року. У разі необхідності такі самі наші дії покриють потребу до кінця всього опалювального сезону», – сказав президент.
Він заявив, що Україна не купує вугілля у сепаратистів.
«Деякі телеканали під соусом різних аргументів це активно засуджують, хоча, як на мене, засудженими мають бути саме ті, хто купував його у невизнаних територій у минулі роки. Ми ж не платимо і не будемо платити тим, хто не визнає нашу незалежність, і робимо перший крок на шляху до повної енергетичної незалежності України», – заявив Зеленський.
https://www.facebook.com/zelenskiy95/videos/1166415667217285/
Контекст:
Заступник міністра енергетики України Максим Немчинов 15 жовтня попереджав, що для проходження опалювального сезону Україна має додатково постачати вугілля. За його словами, Україна має контракти на імпорт вугілля на $4 млн, на контракти ще на $2 млн очікують до кінця опалювального сезону.
29 жовтня стало відомо, що Російська Федерація з 1 листопада зупиняє постачання енергетичного вугілля в Україну.
30 жовтня у Міненерго повідомили, що у листопаді цього року Україна імпортуватиме вугілля з Польщі, Казахстану та ПАР, українські компанії вже підписали необхідні контракти.
Міністр енергетики України Герман Галущенко 5 листопада запевнив, що Україна зможе спокійно пройти опалювальний період, незважаючи на те, що РФ зупиняє постачання енергетичного вугілля в Україну та створює штучні перешкоди для імпорту Україною вугілля з Казахстану.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив 11 листопада, що осінньо-зимовий період в Україні мине стабільно та енергоресурсів на опалювальний сезон вистачить.
Станом на 15 листопада запаси вугілля на складах теплових електростанцій енергогенерувальних компаній України становили 378 тис. тонн. За даними агентства «Інтерфакс-Україна», за останній тиждень запаси вугілля впали на 21,1% (на 101,3 тис. тонн).