«Документ покликаний законодавчо закріпити можливість автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових параметрів
Документ покликаний законодавчо закріпити можливість автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових параметрів«, – ідеться в повідомленні.
Закон розширює повноваження «Укртрансбезпеки» в частині габаритно-вагового контролю, зокрема, дає право стягувати в судовому порядку плату за проїзд вантажівок, які порушують габаритно-вагові норми.
Окрім того, документ встановлює відповідальність вантажовідправника як першої ланки у вантажних перевезеннях і підсилює відповідальність автоперевізників.
3 червня Верховна Рада підтримала законопроєкт №3742, що передбачає підвищення відповідальності автомобільних перевізників за перевищення габаритно-вагових норм.
За перевезення пасажирів і вантажів без необхідних документів передбачено штраф у розмірі 17 тис. грн. Для міжнародних перевезень – 34 тис. грн. За перевищення вагових і габаритних нормативів від 5% до понад 30% штраф варіюється від 8,5 тис. грн до 51 тис. грн.
Контекст:
2015 року Кабмін України заборонив перевезення автомобільними дорогами України подільних вантажів вагою понад 40 тонн (для контейнеровозів – понад 46 тонн). Фактична маса вантажівок водночас не має перевищувати 24 тонни.
2017 року за гроші Європейської комісії Україна закупила 78 пересувних габаритно-вагових комплексів. «Це повністю мобільні лабораторії за всіма видами контролю легкового, вантажного і річкового транспорту», – пояснював ексміністр інфраструктури Володимир Омелян.
У червні 2018 року Омелян повідомив, що в Україні є понад 100 комплексів для автоматичного зважування великовантажного транспорту, проте їх вистачає тільки на регіональні дороги.
3 червня 2020 року тодішній міністр інфраструктури України Владислав Криклій повідомив, що для габаритно-вагового контролю на дорогах України встановлять ще 25 нових комплексів зважування.
7 вересня Кабінет Міністрів України ввів цілодобовий ваговий контроль вантажного транспорту для того, щоб не допустити руйнування автомобільних доріг.