Про це свідчать дані в картці відповідного законопроєкту на сайті Верховної Ради.
1 липня президент повернув у Раду закон зі своїм підписом.
Верховна Рада ухвалила цей закон 17 червня – парламентарії схвалили зміни до держбюджету України на 2021 рік і спрямували 300 млн грн на проведення розширеного неонатального скринінгу. Під час обговорення законопроєкту глава МОЗ Віктор Ляшко повідомив народним депутатам, що наразі в Україні працює 12 центрів неонатального скринінгу.
Проведення скринінгу дасть змогу виявляти у немовлят вроджені або спадкові захворювання на ранній стадії, пояснював міністр.
«Рання діагностика дозволяє призначити таким дітям лікування, зменшити рівень інвалідизації дітей в Україні», – говорив він.
Після ухвалення закону міністр розповів, що кожен новонароджений в Україні буде проходити скринінг на генетичні захворювання. Список таких захворювань збільшують із чотирьох до 21.
Контекст:
Неонатальний скринінг – обстеження новонароджених дітей для виявлення низки спадкових захворювань до появи клінічних ознак.
Зараз в Україні, за даними Івано-Франківської обласної дитячої лікарні, проводять неонатальний скринінг на такі захворювання: фенілкетонурію, вроджений гіпотиреоз, муковісцидоз, адреногенітальний синдром.