Трансляцію брифінгу проводили на Facebook-сторінці Офісу президента України.
«Я вважаю, що на сьогодні ми ситуацію утримали. Незважаючи на інформаційну паніку, або хвилю. Ми робили багато різних кроків, стабілізували гривню і, я вважаю, заспокоїли ринки. Уже можу констатувати це. Ми бачимо укріплення національної валюти. Окрім того, багато всього робили наші союзники, європейські лідери, які відкривали нам фінансові гарантії. Це також був сигнал для ринків та інвесторів, що Європа вірить в Україну, у стабільну ситуацію, вірить у наш ринок і банківську систему, тож не треба виводити гроші. Це також дуже вплинуло», – сказав президент.
Ще один чинник, який вплинув на стабілізацію ситуації, – візити іноземних лідерів і топпосадовців до України, зазначив Зеленський.
«Усе це вплинуло на те, що гривня стабілізувалася. Я не бачу ризиків. Ми розмовляли з великою групою [експертів], із головою Національного банку Кирилом Шевченком. Ми розуміємо, що буде завтра. Слава богу, ми вийшли із ситуації, коли кожен ранок для нас – це фінансовий ризик і «сюрприз». На сьогодні ситуація стабільна», – резюмував глава держави..
Контекст:
На тлі російської загрози офіційний курс гривні до долара, за даними Нацбанку, падав увесь січень, окрім того, у середині місяця фіксували стрімке падіння вартості українських активів на міжнародних ринках.
27 січня вперше з лютого 2015 року курс долара на міжбанку в Україні під час торгів перевищив позначку 29 грн/$ – на піку долар продавали за 29,03 грн/$, купували за 29,01 грн/$.
Падіння тривало протягом минулого тижня, стабілізація курсу на міжбанку почалася 28 січня, коли Нацбанк вийшов з інтервенцією і в такий спосіб знизив тиск. Офіційний курс національної валюти НБУ різко зміцнився вже після вихідних 31 січня.
Станом на 2 лютого НБУ встановив курс гривні до долара на рівні 28,32 грн/$.