Податок на землю під залізничним полотном потрібно скасувати, ці кошти необхідно спрямувати на оновлення рухомого складу та інфраструктури залізниці. Про це заявив у коментарі виданню «ГОРДОН» директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк.
«Цей податок не є природним для «Укрзалізниці», оскільки й аналогічні види транспорту не платять таких податків. І такі податки відсутні в Європі. Тому його, безумовно, потрібно ліквідувати», – сказав Вовк.
За його словами, завдяки вивільненим від скасування коштам «Укрзалізниця» зможе зробити капітальні інвестиції в оновлення рухомого складу та ремонт залізничних колій, значна частина яких нині у критичному стані.
«Ресурс, який може вивільнятися унаслідок сплати цього податку – це понад 4 мільярди гривень. Його потрібно вкладати в оновлення рухомого складу «Укрзалізниці», а не витрачати на цілі бюджету, де дуже часто просто губиться ефективність цих засобів і взагалі незрозуміло, на що їх витрачають», – вважає Вовк.
На думку експерта, скасування податку на землю під залізничним полотном дасть змогу «Укрзалізниці» покращити фінансове становище і реалізувати програму інвестицій, яку торік провалили.
Американський транспортний експерт Джефферсон Сінклер заявляв, що «Укрзалізницю» потрібно реформувати за європейською моделлю, що сприятиме подальшій інтеграції України з ЄС.
Економіст Борис Кушнірук зазначав, що «Укрзалізниця» стане привабливою для інвестора лише після поділу на окремі бізнеси збиткових пасажирських перевезень і прибуткових вантажних. На його думку, проведення реформи «Укрзалізниці» сприятиме підвищенню ефективності залізничних перевезень.
Голова компанії Володимир Жмак говорив в інтерв’ю «Мінтрансу», що підприємство планує інвестувати в оновлення рухомого складу компанії та залізничної інфраструктури 25 млрд грн. За його словами, скасувавши земельний податок і скоротивши низку витрат, компанія може заощадити $310 млн.