21 апреля, 2024 3:21
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Житель Німеччини повірив фальшивому твіту Маска і втратив понад $500 тис.

Житель німецького міста Кельн на ім’я Себастіан розповів, як через фальшивий твіт засновника американської компанії Tesla Ілона Маска він втратив $564 тис. Його історію опублікувала «Русская служба ВВС» 16 березня.

Йому на телефон надіслали твіт, де мільярдер написав «Dojo 4 Doge?». Унизу було посилання, де був текст про роздавання біткоінів. Перейшовши за нею Себастіан побачив увімкнений таймер, а сайт обіцяв учасникам, що вони можуть подвоїти отримані суми.

Учасникам змагання пропонували надсилати будь-яку суму від 0,1 до 20 біткоінів (приблизно від $6 тис. до $1,2 млн). Себастіан вирішив відправити 10 біткоінів, зазначило ВВС. Кожні 30 секунд він оновлював картинку на екрані в очікуванні, коли приз потрапить у його електронний гаманець. Коли ж таймер на екрані обнулився, Себастіан зрозумів, що його обдурили.

Аналітики з компанії Whale Alert в Амстердамі спостерігали, як Себастіан переводить 10 біткоінів і як за кілька днів хтось анонімно ними заволодів. Фахівці виявили, якими електронними гаманцями користуються шахраї, що спеціалізуються на «безплатному роздаванні біткоінів». Водночас 10 біткоінів від Себастіана стали найбільшою сумою, викраденою під час однієї транзакції.

За інформацією ВВС, Twitter залишається однією з найпопулярніших платформ у зловмисників. Обман із «безплатним роздаванням біткоінів» можна виявити також у YouTube, Faccebook і Instagram.

Раніше акціонер компанії Tesla Чейз Герріті подав позов проти Маска за його «безладні» твіти, які наразили інших акціонерів на ризик мільярдних збитків. У скарзі наведено кілька повідомлень Маска у Twitter, зокрема його заяву від 1 травня минулого року про те, що ціна акцій Tesla була «занадто високою». Цей твіт у підсумку призвів до падіння ринкової вартості Tesla більш ніж на $13 млрд.

Це вже не перший позов проти гендиректора Tesla через його повідомлення в соцмережі. У серпні 2018 року акціонери Tesla подали позов до суду на Маска за його повідомлення у Twitter про плани викупити з біржі акції компанії, що спровокувало зростання вартості акцій. Бізнесмена звинуватили в шахрайстві.

Як зазначає Reuters, Маск урегулював конфлікт із Комісією із цінних паперів, виплативши державі $20 млн і пообіцявши, що без дозволу адвоката не поширюватиме важливої ділової інформації про компанію.

Проверьте

Кабмін запровадив держрегулювання цін на дизельне паливо і бензин в Україні

Ціна літра дизельного палива не може зрости на більше ніж 7 грн, а бензину – на …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *