9 марта, 2024 9:07
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ЗМІ дізналися, коли місія МВФ завершить перегляд програми з Україною

Місія Міжнародного валютного фонду, імовірно, завершить перегляд програми співпраці з Україною до кінця тижня. Про це написало LB.ua 18 січня.

За даними видання, в уряді розраховують, що Фонд «не нагнітатиме ситуації» і за підсумками роботи в Україні заявить про необхідність погодження з раніше досягнутими домовленостями щодо ціни на газ.

Перемовини з місією веде, зокрема, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко, який має пояснити, що введення держрегулювання – вимушений захід, і його не можна розглядати як перегляд домовленостей, зазначає автор статті.

Він стверджує, що сподівань на те, що у Фонді погодяться з таким поглядом, мало.

Як пише LB.ua, перемовини, імовірно, продовжать у квітні, коли держрегулювання ціни на газ скасують.

Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 18 січня встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за м³. Ціна діятиме до кінця карантину, введеного у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, або до кінця опалювального сезону. Кабмін очікує, що Нацкомісія з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг вирішить обмежити тарифи на розподіл газу до 1,79 грн.

Міністр фінансів Сергій Марченко розповідав, що питання держрегулювання ціни на газ обговорювали із представниками місії. У МВФ були занепокоєні намірами України, оскільки Київ у меморандумі з Фондом узяв на себе чіткі зобов’язання, що механізми тарифоутворення мають бути ринковими, підкреслював міністр 14 січня. Того самого дня глава уряду України Денис Шмигаль заявив про конструктивну зустріч із представниками Фонду щодо ціни на газ.

Україна співпрацює із МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня цього року. Згідно з нею передбачено виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як казав Марченко, Київ очікував отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. «Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини», – пояснював він.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив 17 грудня, що Київ розраховує отримати черговий транш МВФ у перших місяцях 2021 року.

21–23 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня.

Проверьте

10 найбагатших людей світу під час пандемії збільшили свої статки на $540 млрд – Oxfam

Статки всіх мільярдерів світу з 18 березня до 31 грудня 2020 року зросли на $3,9 …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *