На сьогодні штатна чисельність ЗСУ значно перевищує 250 тисяч осіб. А саме така чисельність війська визначена Законом України «Про чисельність Збройних Сил України». Вже ухвалено рішення поетапно привести штатну чисельність військ у відповідність до визначеної законодавством України. Щодо цього питання у суспільстві вже виникла певна напруга. Начальник Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Корнійчук в коментарі АрміяInform спробував пояснити що буде відбуватися на практиці.
«Відразу наголошую: приведення штатної чисельності війська у відповідність до визначеної законодавством України чисельності – це не скорочення ЗСУ, як дехто акцентує на цьому увагу. Законом України «Про чисельність Збройних Сил України» визначено, що чисельність війська не має перевищувати 250000 осіб. Наразі укомплектованість війська сягає майже 100 відсотків», — пояснив Корнійчук.
«Яка виникла ситуація: чисельність війська, повторюю, майже максимальна, а штатна чисельність значно більша. Тому необхідно провести певні заходи, щоб збалансувати штатну чисельність із чисельністю війська, визначену Законом. Йдеться про переведення частин на нові штати. При цьому надважливо зберегти боєздатність частин, які залучені до виконання завдань у районі ООС. Управлінські ланки будуть переведені на менші за чисельністю структури. Після втілення у життя певних рішень щодо структурних змін у підрозділах, чисельність війська не зменшиться, як і кількість військових частин у ЗСУ», — додав він.
Щодо дисбалансу, що виник між чисельністю війська, визначеною Законом, і штатною чисельністю, начальник Генштабу пояснив:
«Свого часу, у 2014-2016 роках, було створено чимало нових підрозділів, окремих батальйонів, полків, бригад. Сумарна штатна чисельність всіх військових частин значно (!) перевищує чисельність війська, визначену Верховною Радою України. Через це – у військових частинах значна неукомплектованість, що суттєво знижує їхню боєздатність, ускладнює виконання завдань в районі ООС. За таких умов важко спланувати фінансовий ресурс, замовлення на підготовку кадрів. Такий дисбаланс негативно впливає на розвиток спроможностей Збройних Сил України в цілому».
Щодо механізмів приведення штатної чисельності війська у відповідність до визначеної законодавством України Корнійчук зазначив наступне:
«За дорученням Головнокомандувача Збройних Сил України я провів службову нараду з керівним складом ЗС України щодо уточнення поетапного порядку приведення штатної чисельності військ у відповідність до визначених законодавством України показників. Серед основних акцентів, які звучали на нараді – у процесі оптимізації штатної структури жоден бойовий підрозділ не може бути скорочений. Є завдання: ще раз проаналізувати ефективність та доцільність нинішніх штатів управлінських структур, зокрема з огляду на дублювання функцій та щодо небойових підрозділів».
«Я категорично відхилив пропозиції деяких посадовців щодо скорочення окремих підрозділів або створення підрозділів кадру», — підкреслив начальник генштабу ЗСУ.
Далі на прикладі артилерійського підрозділу він пояснив задум:
«Артилерійська батарея може бути чотири-, шести- чи восьмигарматна. Наразі у ЗСУ артбатареї – шестигарматні. Обслуга – 6 військових. Один із варіантів оптимізації штату батареї – перехід на чотири гармати, а дві з шести поставити на зберігання. У разі потреби озброєння знімається зі зберігання, розрахунки укомплектовують резервістами. Нагадаю, у нас сформований резерв першої черги – 100000 осіб».
«Чому цей варіант розглядається одним із оптимальних? В артбатареях за нинішнього штату (як й у механізованих чи інших бригадах) значний некомплект, як і у розрахунках гармат зокрема. Тобто, людей однак більше немає. Йдеться фактично про оптимізацію військової частини на папері. Головне – батарея зберігається, люди залишаються. Це кращий варіант, ніж залишити дві батареї з шести гармат, а третю зробити підрозділом кадру. Бо головне – зберегти боєздатність підрозділу та здатність у короткий термін наростити спроможності», — пояснив Корнійчук.
Нагадаємо, в парламент України поданий законопроект про реформу генеральських звань, процес передбачає скорочення 17—ти генеральських посад.
Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу