30 марта, 2022 21:05

Європоліція «хакнула» секретний чат злочинців, який неможливо зламати, та затримала більше тисячі зловмисників

Поліція Франції, Нідерландів і Англії провела найбільшу в історії операцію проти організованої злочинності. У ході операції Venetic правоохоронці затримали понад тисячу людей, вилучили зброю, мільйони фунтів і євро, тонни наркотиків. Це сталося завдяки тому, що поліція зуміла розшифрувати секретний чат, де спілкувалися підозрювані, інформує ВВС.

У Британії заарештували 746 людей, в Нідерландах — понад сотню, у Франції не назвали точну кількість затриманих, однак уточнили, що йдеться про сотні людей, залучених, на думку поліції, до незаконної діяльності. Їхні імена і ролі в злочинах поліція поки що не розкриває.

Відомо, що у всіх трьох країнах затримали і поліцейських, яких звинувачують у співпраці з криміналітетом. Влада каже, що високопосадовців серед них немає.

Найдокладніший звіт надало англійське Національне агентство з боротьби з організованою злочинністю. У відомстві розповіли, що спільна операція тривала з 2016 року і координувалася через Європол.

У Сполученому Королівстві в операції брало участь понад 500 людей. У затриманих вилучили 54 млн фунтів готівкою (стоси грошей зберігали, наприклад, у тумбочках біля ліжка або в пакеті мережі супермаркетів Tesco, захованому в шафі з одягом), понад дві тонни наркотиків (півтори тонни з них — кокаїн) і 28 млн таблеток етізолама (седативні ліки, у Британії їх називають «вуличний валіум»), 77 одиниць зброї (зокрема автомати Калашникова), а також 55 автомобілів преміум-класу.

У Нідерландах у затриманих вилучили близько 20 млн євро, 8 тонн кокаїну і 1,2 тонни метамфетамінів.

Франція оголосить про результати операції Venetic пізніше, адже в Національній жандармерії сказали, що вона ще не завершена.

Проти затриманих висунуть обвинувачення у вбивствах і замахах на вбивство, торгівлі наркотиками, пограбуваннях та вуличних нападах.

Операцію провели завдяки тому, що поліцейським вдалося зламати мобільний додаток EncroChat. Його розробила компанія з Нідерландів та продавала цей месенджер як абсолютно захищений від будь-яких зовнішніх впливів.

Месенджер був доступний для телефонів з операційною системою Android і для апаратів Blackberry. Послуга коштувала близько 1,5 тис. євро за півроку.

Причому компанія сама інсталювала месенджер на нові телефони і продавала їх, завантажити додаток просто так було неможливо.

Додаток був прихований: якщо натиснути кнопку включення телефону один раз, завантажувалася звичайна операційна система. Але якщо натиснути її двічі поспіль, тоді апарат перезавантажувався і користувач отримував доступ до чату.

За даними британської поліції, EncroChat користувалися понад 60 тис. людей. У французькій жандармерії вважають, що 90% з них залучені у злочинну діяльність.

У Національному агентстві з боротьби зі злочинністю Великої Британії підозрюють, що месенджер використовували для відмивання грошей і для незаконної торгівлі.

Поліція не каже, коли вона почала стежити за підозрюваними, але в EncroChat до останнього про це не знали.

Лише 13 червня користувачі отримали від компанії попередження про те, що система зламана і що телефонів з месенджером треба негайно позбутися.

Національне агентство з боротьби зі злочинністю оприлюднило деякі повідомлення, надіслані відразу після отриманого попередження. У них йшлося: «Нам кінець» і «Здається, у нас великі проблеми».

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Проверьте

Добровольцы в России отказываются ехать на войну с Украиной

Не секрет, что Москва активно использует «добровольцев», чтобы решать свои военные проблемы. Например, их были …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *