30 марта, 2022 21:52

В ЄС протестують проти тиску на «Північний потік — 2»: що відомо

Країни ЄС, за виключенням трьох, підписали звернення до Держдепартаменту США з протестом проти втручання Вашингтона у хід будівництва газогону «Північний потік — 2».

Вони звинувачують США в порушенні міжнародного права, повідомляє DW з посиланням на Die Welt.

24 країни Євросоюзу підписали ноту протесту проти втручання США у будівництво газогону «Північний потік-2». У європейських дипломатичних колах ввечері у четвер, 13 серпня, підтвердили, що демарш, який містить звинувачення в порушенні міжнародного права, направлений МЗС США ще у середу.

Незважаючи на те, що далеко не всі члени ЄС беруть участь у будівництві газопроводу або підтримують його, в організації вдалося виробити практично єдину позицію. Тільки три країни відмовилися підтримати ноту протесту — інформації про те, які саме, наразі немає.

Зміст демаршу повторює заяву верховного представника ЄС із зовнішньої політики Жозепа Борреля, зроблену 17 липня. У ній він висловив глибоку занепокоєність випадками застосування санкцій проти європейських компаній та їхніх інтересів. «Європейська політика повинна визначатися в Європі, а не третіми країнами», — зазначив він.

Нагадаємо, німецько-фінська енергетична компанія Uniper в своєму звіті попередила акціонерів, що через американські санкції «зросла ймовірність того, що будівництво газопроводу затягнеться або взагалі не буде завершено».

Як повідомляла група ІС, влада Євросоюзу готує механізм, який допоможе зробити об’єднання більш стійким до екстериторіальних санкцій з боку третіх країн, включаючи можливі санкції проти будівництва газогону «Північний потік 2».

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Проверьте

Добровольцы в России отказываются ехать на войну с Украиной

Не секрет, что Москва активно использует «добровольцев», чтобы решать свои военные проблемы. Например, их были …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *