Військові моряки посилено тренувалися під водою в одеському порту, виконували завдання різного ступеня складності в умовах поганої видимості та вчилися оперативно діяти в умовах швидкої зміни обстановки, повідомляє АрміяInform.
Зазвичай у Водолазній школі спуски під воду здійснюють практично щодня. Неподалік від водолазного полігону є спеціальне морське судно з барокамерою, яка перебуває у готовності до використання у разі виникнення професійних водолазних захворювань. Роботу під водою ведуть лише у сучасному спорядженні та на новітніх зразках водолазної техніки.
Під час водолазних спусків військові моряки відточують практичні заняття, які під час навчального процесу проводять з курсантами, а саме — виконують завдання на глибині в умовах поганої видимості, тренуються орієнтуватися за допомогою підводного компаса, долають значні відстані під водою за короткий проміжок часу, налагоджують якісний підводний зв’язок тощо. Словом, процес тренувань є дуже інтенсивним, командири водолазних спусків ускладнюють завдання раптовими ввідними. Крім зазначеного — підтримують у належному стані водолазний полігон та вдосконалюють його навчально-матеріальну базу.
1 из 8
За словами начальника Водолазної школи ЗСУ капітана 1 рангу Сергія Титаренка, наразі практичні спуски відбуваються у водолазному спорядження з відкритим циклом дихання. Спроможності цих систем дозволяють виконувати завдання на глибині до 60 метрів. У навчальному закладі планують значно вдосконалити підготовку водолазів.
Йдеться насамперед про використання у навчанні водолазних систем замкнутого та напівзамкнутого циклу дихання, а саме кисневих та сумішевих ребризерів різних типів. Це спорядження дозволятиме виконувати під водою значно більший спектр завдань. У найближчих планах школи також закупити спеціальне обладнання для проведення типової суднопідіймальної операції з підіймання на поверхню затоплених об’єктів.
Крім того, для потреб Водолазної школи придбають сучасний навчально-тренувальний комплекс підготовки. За його допомогою можна буде відпрацьовувати практично всі типові водолазні роботи, зокрема пошукові, аварійно-рятувальні, корабельні (суднові), суднопідйомні, підводно-технічні, спеціальні та інженерні.
«Наразі тривають тендерні процедури задля того, щоб Водолазна школа отримала модульну навчально-адміністративну будівлю. Що вона собою представлятиме? Це збірно-розбірна споруда спеціального призначення, створена з навчальному корпусу та водолазного поста. Передусім будівлю використовуватимуть для проведення теоретичної та практичної водолазної підготовки курсантського складу. Також там будуть розміщені класи підготовки інструкторсько-викладацького та технічного складу. Передбачені місця і для зберігання навчально-методичної та навчально-технічної матеріальної бази нашого навчального закладу, ‒ повідомив начальник Водолазної школи ЗСУ.
Як повідомляла група ІС, в Одесі на території Практичної гавані військовослужбовці спеціального призначення провели практичні тренування зі спуску в барокамері і виконання водолазних робіт на глибині до 60 метрів. У якості платформи для спуску використовувалося спеціальне морське водолазне судно “Почаїв”.
Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу