Потреба у законодавчому регулюванні проблематики зникнення за особливих обставин в Україні виникла з початком відкритої збройної агресії Російської Федерації й у 2018 році Верховною Радою України було прийнято закон “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти”. За шість років російської окупації, за даними Громадської організації Крим_ SOS, на території тимчасово окупованого півострова 45 осіб зникли безвісти, доля 15 з них досі невідома, інформує Представництво президента України в Автономній Республіці Крим.
Наразі Кабінетом Міністрів України формується Комісія з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин. З початком роботи Комісії Представництво Президента планує піднімати питання насильницьких зникнень, що здійснювались протягом періоду окупації на території АР Крим та міста Севастополя та знаходиться на постійному зв’язку з Прокуратура Автономної Республіки Крим по кожному випадку зникнення.
«Насильницьки зникнення — це один з найтяжкіших злочинів, який вчиняє окупант, створюючи атмосферу страху, залякуючи родичів та друзів зниклого. Такі злочини Росія вчиняє як на своїх територіях, коли тисячі людей у Чечні стали жертвами насильницьких зникнень, так і на окупованих нею територіях. Уявіть, що на очах близьких людину затримують правоохоронці у формі — агенти держави — і потім вона зникає для всіх: її немає в СІЗО, відділку поліції чи в суді, немає в лікарнях, вона не з’являється дома. І така невідомість може тривати місяці і роки», — коментує заступниця Постійного Представника президента України в АР Крим Таміла Ташева.
За її словами, задача держави документувати випадки насильницьких зникнень, в рамках повноважень здійснювати розслідування та залучати міжнародні організації до розшуку, в цей час підтримувати родичів зниклих безвісти, яка може включати не тільки матеріальну допомогу, а й психологічну підтримку і постійний доступ до інформації про стан розслідування.
«Ми маємо пам’ятати про імена всіх жертв насильницьких зникнень на наших територіях, адже за цифрами 45 та 15 стоять реальні люди, сльози та сподівання десятків і тисяч людей», наголосила Таміла Ташева, нагадавши імена всіх, кого чекають вдома:
Валерій Ващук
Іван Бондарець
Василь Черниш
Тимур Шаймарданов
Сейран Зінедінов
Іслям Джеппаров
Джевдет Іслямов
Ескендер Апселямов
Федір Костенко
Мухтар Арісланов
Арлен Терехов
Руслан Ганієв
Арсен Алієв
Ескендер Ібраімов
Ервін Ібрагімов
Нагадаємо, як повідомляла група «ІС», окупанти продовжують мілітаризувати дітей в Криму.
Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.