17 марта, 2022 10:29

Чи стали продуктивними нардепами колишні журналісти і шоумени

У середині липня народні депутати підуть на літні канікули, тому вже можна підбивати проміжні підсумки роботи перших трьох сесій Верховної ради IX скликання. У парламенті зараз працює чимало колишніх відомих журналістів та шоуменів, тому «Слово і діло» пропонує подивитися, наскільки успішно вони справляються з обов’язками парламентаріїв.

Колишній лідер партії «Голос» та фронтмен гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук вдруге йде з парламенту за власним бажанням. Він вже був нардепом VI скликання, але протримався в Раді близько року. До парламенту нинішнього скликання Вакарчук пройшов зі створеною ним партією, не став очолювати фракцію і вже в березні передав повноваження глави політсили. За його словами, він виконав свою місію, коли завів до парламенту «Голос».

При цьому в Раді забракло голосів, щоб відпустити співака з лав нардепів, тому Вакарчук написав заяву про вихід із фракції «Голос», що автоматично позбавляє його мандату.

Відзначимо, що в якості нардепа Вакарчук був доволі активним. Він брав участь у підготовці 21 законопроекту, подав 160 поправок до законодавчих ініціатив, 13 разів виступав у Раді з місця і 18 разів – з трибуни.

Щоправда, нардеп не написав жодного запиту, прогуляв 27 засідань, пропустивши важливі голосування, і виконав лише 3% обіцянок, включаючи програмні.

Багата талановитими шоуменами та відомими журналістами фракція «Слуга народу». Колишній актор Юзік із «Кварталу 95», а зараз народний депутат Юрій Корявченков, протягом трьох сесій долучився до підготовки та подання 20 законопроектів. Також політик подав 3 поправки до законопроектів, 1 раз виступав у парламенті з місця, щоправда, до трибуни не дійшов жодного разу.

Корявченков досить сумлінно відвідував сесійні засідання, пропустивши тільки 5. Наразі він виконав 14% обіцянок. У декларації нардеп вказав, що у 2019 році його родинні статки становили 2 млн 272 тис. 718‬ грн.

Ще один відомий член фракції «Слуга народу» та журналіст, блогер, ведучий програми «Гроші» на каналі «1+1» Олександр Дубінський встиг долучитися до підготовки 60 законопроектів, внести 171 поправку, виступити в сесійній залі 59 разів із місця і 8 разів – із трибуни та подати 3 депутатські запити.

Дубінський пропустив 17 сесійних днів, встиг виконати 13% обіцянок. У декларації нардеп вказав, що має 8 млн 619 тис. 435 грн доходу.

Вже ексдепутат, а нині міністр культури Олександр Ткаченко, колишній журналіст та медійна персона, до того, як потрапити до парламенту за списком «Слуги народу», був гендиректором групи каналів «1+1 Media», має право бути відзначеним, адже був парламентарієм майже три сесії поспіль. У парламенті Ткаченко очолив Комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики.

Мандат нардепа Ткаченко змінив на крісло міністра культури 4 червня 2020 року. До цього часу нардеп встиг долучитися до підготовки та подання 17 законопроектів, подати 53 поправки, 34 рази виступити з трибуни Ради і 1 раз – із місця. Ткаченко прогуляв 13 засідань, виконав 12% обіцянок. У декларації за 2019 рік він вказав, що має 30 млн 477 тис. 303‬ грн доходу.

Микола Тищенко до того, як пройшов до парламенту як мажоритарник від «Слуги народу» у 219-му окрузі у Святошинському районі Києва, був не просто ресторатором та спортсменом, але й ведучим у програмі «Ревізор». Зараз Тищенко розглядають як одного з можливих кандидатів на посаду мера Києва від «Слуги народу».

У парламенті Тищенко долучився до підготовки 17 законопроектів, подав 19 поправок, двічі виступив з місця в сесійній залі і одного разу – з трибуни. Також нардеп подав один запит і встиг виконати 10% обіцянок, прогуляв 2 засідання. У декларації ресторатор вказав, що має дохід у розмірі 1 млн 41 тис 452 грн.

Один із ведучих «Євробачення» у 2017 році в Києві Олександр Скічко також представляє в парламенті фракцію «Слуга народу». В якості нардепа колишній телеведучий та пародист був дотичний до підготовки 27 законопроектів, подав 1 поправку, 5 разів виступав із місця і 8 – з трибуни Ради. Скічко пропустив 4 засідання, подав 3 депутатські запити, виконав 8% обіцянок. У декларації нардепа вказано дохід у розмірі 12 млн 727 тис. 765 грн.

Голова депутатської фракції партії «Голос» Сергій Рахманін до депутатства був заступником головного редактора газети «Дзеркало тижня», автором та ведучим програми «Гра у класику». З початку цього скликання Ради Рахманін брав участь у підготовці та подачі 43 законопроектів, подав 232 поправки, пропустив 6 засідань, 32 рази виступив з місця та 19 – з трибуни парламенту, подав 1 депутатський запит та виконав 7% обіцянок. У декларації за 2019 рік нардеп вказав дохід у розмірі 745 тис. 630‬ грн.

Представник «Європейської солідарності» Володимир Ар’єв в якості журналіста встиг попрацювати стрінгером на Бі-Бі-Сі, спецкором у службах новин на «СТБ», «Інтері» та «1+1», а також автором програм на «5-му каналі» та «Прямому».

Нардеп Ар’єв з початку IX скликання Ради долучився до підготовки 21 законопроекту, подав 38 поправок, пропустив 15 засідань, 19 разів виступив з місця і 5 – з трибуни, а також подав 24 депутатські запити. Поки що парламентарій не виконав жодної обіцянки. В декларації Ар’єв вказав, що має родинні статки в розмірі 1 млн 439 тис. 120 грн.

Раніше «Слово і діло» подивилося, хто входить до топ-10 найбагатших нардепів, які отримують компенсацію за житло.

Також ми писали, які найяскравіші колекції холодної зброї, вина, витворів мистецтва задекларували парламентарі.

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *