Вакцинація проти коронавірусу у світі набирає обертів. Країни намагаються заохотити тих, хто вагається робити щеплення, різними способами – від розіграшу корів та електрокарів до преміум-доступу на сайти знайомств. «Слово і діло» пропонує подивитися, у яких країнах передбачене покарання за відмову вакцинуватися.
У столиці Індонезії за відмову від щеплення каратимуть штрафом 346 доларів (5 млн рупій), а на Балі, окрім штрафу, загрожує 1 рік в’язниці.
Штраф за відмову робити щеплення проти коронавірусу можна отримати у Швеції, Новій Зеландії та іспанській Галісії. Розмір покарання в Іспанії становить майже 70,5 тисяч доларів.
Вакциновані українці отримають «бонуси» у разі нового локдауну – ЛяшкоВакциновані українці зможуть отримати привілеї, якщо знову запровадять локдаун. Їм дозволять відвідувати ресторани, кінотеатри і музеї. 11 серпня 2021, 12:15
У Франції діє обов’язкова вакцинація для медиків та працівників будинків для літніх людей. За відмову робити щеплення співробітників можуть позбавити роботи.
В Італії діє обов’язкова вакцинація для медиків, тому за відмову громадян звільнятимуть без виплати компенсацій.
А от у Південній Кореї людей, які відмовилися від вакцинації, надалі обмежать у доступі до вакцини – громадяни опиняться у кінці черги.
У Сан-Франциско (США) невакцинованих громадян не пускатимуть до громадських місць, зокрема, у ресторани, бари, спортзали.
У Казахстані компанії не допускають до роботи тих співробітників, які не пройшли повний курс вакцинації. Саме підприємство, на якому працюють невакциновані громадяни, можуть оштрафувати на 3 тисячі 433 долари.
В індійському штаті Пенджаб тим, хто відмовився робити щеплення, блокуватимуть SIM-картки. Аналогічна практика діє і в Пакистані.
Нагадаємо, раніше ми писали, як різні країни світу мотивують до вакцинації.
Також на інфографіці можна подивитися, де в світі діє обов’язкова вакцинація від коронавірусу.