Першою країною, де біткоїн визнали офіційним засобом платежу, став Сальвадор. В Україні, попри ухвалення закону про віртуальні активи, який легалізує ринок криптовалюти, єдиним законним засобом платежу вважається гривня. Утім саме українці виявилися одними з найбільших поціновувачів крипти. «Слово і діло» пропонує подивитися, у яких країнах є найбільше власників криптовалюти та яке місце в рейтингу посідає Україна.
За даними глобальної сервісної ІТ-компанії Triple-A, доволі неочікувано Україна посідає перше місце за рейтингом країн, де є найбільше власників криптовалют стосовно усього населення. Так, в Україні мають криптовалюту 12,7% населення – 5,6 млн осіб.
Друге місце посідає Росія, де власниками криптовалюти є 11,9% населення, на третьому місці – Венесуела (10,3%). Також до п’ятірки лідерів входять Сингапур (9% населення) та Кенія (8,5%).
Цифрові активи мають понад 5% населення у США, Індії, В’єтнамі.
У 39 країнах світу криптовалютою володіють від 2% до 5% населення. Серед таких – Велика Британія, Білорусь, Канада, Німеччина, Польща.
Від 1 до 2% населення володіють криптовалютою у 73 країнах світу, наприклад, у Франції, Швейцарії, Японії та Новій Зеландії.
Водночас, якщо подивитися на рейтинг країн за кількістю населення, а не за співвідношенням, лідери будуть іншими.
Так, найбільше власників криптовалюти в Індії (100,7 млн осіб), США (27,5 млн) та Росії (17,4 млн).
Україна у такому рейтингу посідає вже не перше місце, а дев’яте, адже цифрові активи мають 5,6 млн осіб.
Нагадаємо, раніше ми писали, коли в Україні запрацює закон про легалізацію криптовалюти.
Як у країнах світу регулюють віртуальні активи, можна подивитися на нашій інфографіці.