З 14 вересня в Україні почало діяти оновлене епідемічне зонування на червону, помаранчеву, жовту та зелену зони. Через погіршення епідемічної ситуації в Україні Кабмін, зокрема, розширив червону зону. Епідемічні рівні встановлюються на 14 днів. «Слово і діло» розбиралось, які обмеження запроваджують в кожній із зон.
У МОЗ повідомили, що Київ і ще 18 областей не готові до ослаблення карантину в Україні. Поки не будуть пом’якшувати карантинні обмеження Київ; Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська області.
В усіх цих регіонах перевищено показник захворюваності за останні 14 днів на 100 тисяч населення (не більше 40 випадків).
У залежності від кількості хворих на коронавірус, вся територія України поділяється на зони, де діють певні обмеження. Загалом під час карантину на території України забороняється:
Зелена зона
Найменша кількість обмежень передбачена у зеленій зоні. Серед заборон залишається:
Жовта зона
У жовтій зоні діють всі обмеження зеленої зони, а також заборонено:
відвідування установ соцзахисту, в яких перебувають люди похилого віку (крім тих, що надають послуги);
Помаранчева зона
У помаранчевій зоні діють всі обмеження жовтої зони, а також передбачено:
Заборонено роботу:
Перевезення пасажирів автомобільним та міським громадським транспортом здійснюється тільки в кількості 50% місць для сидіння.
Червона зона
У червоній зоні діють всі обмеження помаранчевої зони, а також найсуворіші обмеження і заборони.
Заборонено:
Раніше «Слово і діло» розбиралось, скільки грошей МОН просить з Фонду боротьби з COVID та яким чином їх планують витратити.