16 марта, 2022 18:23

Які кадрові перестановки пережив Кабмін Шмигаля

Верховна рада провела чергові кадрові перестановки у Кабміні. Уряд Дениса Шмигаля працює рік та вісім місяців і його постійно «штормить» чутками якщо не про звільнення прем’єра, то окремих міністрів. Кадрова політика під час президентства Володимира Зеленського відрізняється своєю нестабільністю, тож чекати можна чого завгодно. «Слово і діло» згадало, які зміни відбулися у Кабміні під час його роботи.

Початковий склад Кабміну Шмигаля виглядав так:

– голова МОЗ Ілля Ємець.

Крім того, у статусі виконувачів обов’язків були міністри культури, освіти, економіки та енергетики.

Першими з Кабміну звільнили Уманського та Ємця, вони пішли лише через 26 днів роботи. У Мінфін призначили Сергія Марченка, який працює і досі. До Міністерства охорони здоров’я прийшов Максим Степанов. Його звільнили після року та місяця роботи, замінивши на Віктора Ляшка. Тож у нас третій глава МОЗ.

У червні 2020-го змінився віцепрем’єр з євроінтеграції: Пристайко пішов на посаду посла, замість нього призначили Ольгу Стефанішину. Близько 9 місяців міністром у справах ветеранів був Бессараб, він звільнився за станом здоров’я. Новим керівником стала Юлія Лапутіна.

У Міністерство культури після двох в.о. призначили головою Олександра Ткаченка. У Міністерстві освіти було три виконувачі обов’язків голови, останній – Сергій Шкарлет – таки став міністром.

Немає стабільності й у Міністерстві економіки. Два тижні обов’язки міністра виконував Павло Кухта, трохи більше за рік повноцінним міністром був Ігор Петрашко. У травні 2021-го його замінили на Олексія Любченка, ходили чутки, що він може стати прем’єр-міністром. Але вчора Любченка звільнили. Новим міністром стала Юлія Свириденко.

Відставка Гончарука: нинішній Кабмін може побити антирекорд по «тривалості життя»Кабінет міністрів Олексія Гончарука не працює і 200 днів, а вже може піти у відставку. Найдовше в історії незалежності працював Кабмін Гройсмана. 3 березня 2020, 17:27

У Міненерго була ціла низка виконувачів обов’язків, лише у квітні цього року призначили повноцінного керівника – Германа Галущенка.

У Кабміні Шмигаля змінився також міністр інфраструктури – замість Владислава Криклія у травні призначили Олександра Кубракова. Беззмінного голову МВС Арсена Авакова влітку замінив Денис Монастирський.

Сьогодні в уряд Шмигаля призначили вже другого міністра оборони та другого голову Мінреінтеграції – Олексія Резнікова та Ірину Верещук.

У червні минулого року у Кабміні з’явилося Міністерство захисту довкілля. Його керівником став Роман Абрамовський. Вчора його звільнили після року та чотирьох місяців роботи. Нині там виконувач обов’язків.

У липні 2020 року створили Міністерство з питань розвитку стратегічних галузей промисловості. Рік та три місяці ним керував Олег Уруський, від сьогодні – Павло Рябікін.

Наприкінці 2020-го відновили Міністерство аграрної політики та продовольства, його очолює Роман Лещенко.

Нагадаємо, на інфографіках можна побачити, як народні депутати голосували за відставку п’ятьох міністрів.

Як фракції та групи підтримували нові призначення до Кабміну, дивіться тут.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} найважливіше від «Слово і діло» Підписатися

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *