29 марта, 2022 7:10

Які штами грипу можуть циркулювати в Україні у новому епідсезоні

У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що епідемічний сезон грипу буде таким, як і торік – очікуються штами B/Washington, H1N1 та H3N2. За прогнозом ВООЗ, у новому епідсезоні в Україні, ймовірно, циркулюватимуть 4 штами вірусу. Що це за віруси, хто може опинитися у зоні ризику та які симптоми грипу, дивіться на інфографіці «Слово і діло».

Прогнозується, що у новому епідемічному сезоні в Україні буде два віруси типу А – Victoria (H1N1) та Cambodia (H3N2). Цей вірус вражає людей, ссавців та птахів.

Штам грипу викликає велику кількість ускладнень та летальних випадків. Інкубаційний період становить 1-7 діб (в середньому 2 доби), а симптоми захворювання тримаються до трьох тижнів (підвищення температури до 10 діб).

Виділяють кілька ознак вірусу типу А:

головний біль; озноб; біль у суглобах та м’язах, ломота в тілі, відчуття слабкості, сонливість; біль у горлі; підвищення температури тіла до 40°С; кашель; нежить, закладеність носа; втрата апетиту; біль в очах, світлобоязнь; в окремих випадках нудота та діарея.

У групі ризику можуть опинитися діти до 5 років; вагітні жінки; літні люди; ті, хто має надмірну вагу; хворі на діабет, серцево-судинні захворювання, хвороби дихальних шляхів та на інші хронічні захворювання; особи з ослабленим імунітетом.

До найбільш вразливих категорій працівників належать медики, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту, особи, які працюють в громадських місцях. Загалом, ті, хто багато контактує з людьми.

Також віруси типу А можуть викликати певні ускладнення, зокрема, енцефаліт (запалення мозку), менінгоенцефаліт (запалення оболонок мозку), міокардит (запалення м’яза серця), пневмонію, отит, гайморит, бронхіт.

Окрім цього, прогнозується, що в епідемічному сезоні 2021-2022 року будуть два віруси типу В – Washington та Phuket. Він вражає тільки людей і не викликає чимало ускладнень та летальних випадків.

Водночас інкубаційний період та термін перебігу захворювання аналогічний до вірусів типу А.

Схожі також і основні симптоми: головний біль, кашель, висока температура, біль у горлі.

У групі ризику так само можуть опинитися діти, вагітні, літні люди, ті, хто має хронічні захворювання та слабкий імунітет. Найбільш вразливі професії – де доводиться багато та близько контактувати з людьми.

Які ускладнення може викликати вірус:

міокардит; пневмонія; отит; гайморит, фронтит, синусит (запалення придаткових пазух носа); бронхіт; інші запальні процеси.

Нагадаємо, наприкінці жовтня у Центрі громадського здоров’я повідомляли, що циркуляції вірусів грипу в Україні наразі немає.

Також ми писали, що Україна отримала три види вакцини від грипу.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} найважливіше від «Слово і діло» Підписатися

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *