24 декабря, 2024 16:03
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Якими здобутками відзначився український ОПК за час повномасштабної війни

Вітчизняний оборонно-промисловий комплекс виявився не готовим до повномасштабної війни, але майже через три роки після її початку Україна змогла налагодити виробництво дронів, власних ракет, артилерійських снарядів та іншого озброєння. На жаль, поки що цього все одно недостатньо для того, щоб вести війну без допомоги західних партнерів. Докладніше про досягнення ОПК – на інфографіці «Слово і діло».

Бюджет розвитку оборонно-промислового комплексу, розробки, освоєння та впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей з початку повномасштабної війни зріс більш ніж у 20 разів. У 2022 році в бюджеті було закладено лише 2,5 млрд гривень, у 2023 році – близько 12 млрд, у 2024 році – 39,6 млрд. У гобюджеті-2025 на ці цілі закладено 54,6 млрд гривень.

В 2023 році можливості українського ОПК зросли втричі в порівнянні з першим роком повномасштабної війни. Цього року можливості зросли у шість разів порівняно з 2023-м.

Потужність виробництва українських дронів зросла більш ніж удесятеро порівняно з 2023 роком. Як заявив президент Володимир Зеленський, компанії можуть виробляти 4 мільйони дронів. Законтрактовано вже понад 1,5 мільйона одиниць.

За даними Міністерства оборони, цього року українським військовим передали понад 1,3 млн дронів.

Цей рік також запам’ятається здобутками України у розробці озброєння для далекобійних ударів. По-перше, масштабовано серійне виробництво крилатих ракет Р-360 «Нептун» з удосконаленням для ураження цілей на великих відстанях. Наразі максимальна дальність становить 300 км, у планах збільшити дальність до 1000 км.

По-друге, розпочато серійне виробництво ракет-дронів «Паляниця» та «Пекло».

«Паляниця» – це озброєння, яке за своїми тактико-технічними характеристиками підпадає і під визначення ракети, і під визначення дрона. У неї твердопаливний прискорювач і реактивний двигун, інформація про бойову частину та систему наведення не розголошується.

«Паляниця» запускається з наземної платформи, її радіус дії становить до 700 кілометрів. Вартість ракети-дрону складає менше мільйона доларів.

Радіус дії «Пекла» становить 700 км, швидкість – 700 км/год. Ракета призначена для ударів по глибокому тилу ворога та знищення його наступального потенціалу.

Вартість «Пекла» не розголошується. Відомо, що 70% компонентів ракети – українського виробництва. У ракети є реактивний двигун. Спосіб її запуску не розкривається, але розробник повідомив, що планує зробити можливість старту з різних платформ.

Крім того, у серпні Зеленський повідомляв про успішне випробування першої української балістичної ракети.

Минулого року досягненням України було виробництво 6 самохідних артилерійських установок «Богдана» (155-мм калібр) на місяць. У жовтні 2024 року стало відомо, що за місяць виробляється вже близько 15 цих САУ.

Україна також змогла налагодити серійне виробництво усієї номенклатури мінометних мін та артилерійських снарядів. Виготовляються, зокрема, снаряди калібру НАТО – 155-мм.

Нагадаємо, раніше «Слово і діло» писало, як зросли масштаби виробництва та постачання дронів у ЗСУ.

На інфографіці – рекордні за відстанню удари по росії вітчизняними дронами та західним озброєнням.

@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} найважливіше від «Слово і діло» Підписатися

Проверьте

Європейська миротворча місія в Україні: публічна позиція країн

Більшість країн прохолодно зустріли заяву президента Франції Еммануеля Макрона щодо можливої відправки сухопутних військ в …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *