13 июля, 2024 8:17
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Компенсація за генератори для будинків: у яких містах та на яких умовах можна отримати

Енергетична криза, яка виникла через російські ракетні обстріли, може тільки посилитися взимку. Енергетики дають різні прогнози щодо того, на скільки годин світла на день зможуть розраховувати українці, і зрозуміло, що, як мінімум, планових відключень не уникнути. Щоб забезпечити собі мінімально комфортне проходження опалювального сезону, жителі багатоквартирних будинків можуть домовитися про встановлення генераторів, наприклад, для безперебійної роботи ліфта, подачі тепла та води. У яких містах є програми компенсації, розібралося «Слово і діло».

Київ

У Києві нещодавно у кілька разів збільшили розмір компенсації за встановлення незалежних джерел електроенергії. Раніше місто компенсувало 75% вартості, але не більше ніж 80 тисяч гривень за одну одиницю обладнання.

Тепер розмір компенсацій за встановлення генераторів такий:

до 100 тисяч гривень – для будинків до 6 поверхів (включно); до 200 тисяч гривень – для будинків від 7 до 16 поверхів (включно); до 300 тисяч гривень – для будинків від 17 поверхів, а також для будинків з покрівельними чи вбудовано-прибудованими котельнями.

При цьому новий порядок відшкодування вартості передбачений не лише для організації співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК), а й усіх багатоповерхових будинків Києва, якщо їхні мешканці ухвалять таке рішення.

Для того, щоб отримати компенсацію, потрібно звернутися до районної адміністрації з такими документами;

заявою; завіреною копією видаткової накладної для придбання незалежних джерел електричної енергії; випискою з єдиного державного реєстру (ОСББ, ЖБК, ОК, юридичних осіб, основним видом діяльності яких є комплексне обслуговування об’єктів); копією протоколу зборів співвласників (для управителя, обраного відповідно до закону);

Львів

У Львові оновили програму компенсації купівлі генераторів, розпочату ще в 2022 році. Наразі мешканці Львова можуть отримати до 200 тисяч гривень за генератори для багатоквартирних будинків.

Участь у програмі можуть брати ОСББ, керуючі компанії, виконавці житлових послуг будинків, а також ЖБК Львова. Для отримання компенсації через ЦНАП або обслуговування електронних звернень потрібно подати:

заяву; копії платіжних документів (первинні документи, що підтверджують факт отримання електрогенератора та оплати за наданий товар); копії документів із зазначенням технічних характеристик та серійного номера електрогенератора (або іншого заводського маркування); копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців юридичної особи, яка забезпечує утримання будинку; документ, що підтверджує повноваження юридичної особи на управління спільним майном (копія договору або витяг з протоколу).

Одеса

В Одесі співвласники багатоквартирних будинків (три та більше поверхів) та ЖБК можуть отримати компенсацію 70% вартості генератора, але не більше 100 тисяч гривень для одного учасника.

До районної адміністрації слід звернутися з такими документами:

заявою; копією платіжних документів; копією документів із зазначенням технічних характеристик та серійного номера електрогенератора; копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців юридичної особи, яка забезпечує утримання будинку; документом, що підтверджує повноваження юридичної особи на управління спільним майном (копія договору чи витяг із протоколу).

Чернівці

У Чернівцях установку генераторів частково компенсують для ОСББ, житлових кооперативів, органів самоорганізації населення та керуючих. Сума компенсації не має перевищувати 60 тисяч гривень за один генератор (від 3 до 36 квартир – один генератор, від 37 до 72 квартир – і більше).

Щоб отримати кошти, потрібно подати до міськради:

заяву; копії платіжних документів; копії документів із зазначенням технічних характеристик, серійного номера або іншого заводського маркування; копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців юридичної особи, яка забезпечує утримання будинку; документ, що підтверджує повноваження юридичної особи на управління спільним майном (копія договору чи витяг із протоколу); протокол зборів співвласників багатоквартирних будинків про намір придбати генератор із певною сумою пайової участі. Якщо генератор купує керуюча компанія – рішення про надання відповідних повноважень.

Луцьк

У Луцьку вартість генераторів компенсують для співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів та керуючих багатоквартирних житлових будинків: 50% від загальної вартості однієї одиниці обладнання, але не більше 40 тисяч гривень на одне ОСББ.

Програму компенсації витрат на закупівлю генераторів для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків також розробляють у Харкові.

@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло» Підписатися

Проверьте

Попкорн та видовище: як українці ходили в кіно під час пандемії та повномасштабної війни

Для українських кінотеатрів останніми роками настали важкі часи. Спочатку по доходах вдарили карантинні обмеження, а …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *