Українці, які мають дітей віком до трьох років, можуть скористатися соціальною послугою «муніципальна няня». Суть послуги, запровадженої ще у 2019 році, полягає в тому, що батьки наймають няню, а держава компенсує оплату її роботи. Хто може скористатися послугою та як стати муніципальною нянею – дивіться на інфографіці «Слово і діло».
Як стати муніципальною нянею
Муніципальна няня – це індивідуальний підприємець або юридична особа, яка надає послуги з догляду за дитиною і з якою батьки укладають договір. Тобто няня декларує свої доходи і сплачує податки.
Щоб стати муніципальною нянею, необхідно зареєструватися:
як ФОП за КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91 Така няня зможе доглядати не більше трьох дітей з однієї або різних сімей; як юридична особа згідно КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10. Така няня зможе займатися не більше ніж шістьма дітьми з однієї чи різних сімей за адресою, визначеною муніципальною нянею, або однією з адрес проживання дітей. Але для догляду за шістьма дітьми потрібен помічник/помічниця.
Зазначимо, що роль муніципальної няньки не можуть виконувати батьки дитини (родичі першого ступеня спорідненості), але можуть бабуся чи дідусь.
Муніципальна няня: хто і як може отримати компенсацію за послугу
Компенсацію за послуги муніципальної няні можуть отримати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками або опікунами дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини віком до трьох років та які є особами з інвалідністю I або II групи.
Дитина, яка потребує додаткового догляду, – це дитина: з інвалідністю, з рідкісними орфанними, онкологічними чи онкогематологічними захворюваннями, тяжкими психічними розладами, цукровим діабетом І типу, тяжкими травмами або яка потребує трансплантації органів, паліативної допомоги тощо.
Завдання знайти няню лежить на батьках. З нянею потрібно укласти офіційний договір і подати документи до відділу соцзахисту.
У договорі (нотаріально завіряти документ не потрібно) обов’язково вказується назва послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умов і термінів надання послуги, вартість, періодичність оплати та відповідальність сторін. .
Які документи, крім договору, потрібно надати для отримання компенсації:
заява про компенсацію паспорт того, хто буде одержувачем компенсації (оригінал та копія) ідентифікаційний код (копія та оригінал) свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал) опікуни надають рішення про встановлення опіки (копія та оригінал) документи, що підтверджують оплату послуг няні (чеки, розрахункова квитанція, витяг з банківського рахунку)
Документи розглядають упродовж десяти днів. Про погодження компенсації чи відмову повинні повідомити протягом трьох робочих днів після ухвалення рішення.
Який розмір компенсації за послугу «муніципальна няня»
Щоб отримувати компенсацію, батьки чи опікуни дитини мають щомісяця до 5 числа подавати до місцевого підрозділу з питань соціального захисту доказ оплати послуг няні.
Розмір компенсації становить 100% мінімальної погодинної оплати праці, встановленої на 1 січня, за одну годину догляду, але не більше 165 годин на місяць. Зараз мінімальна заробітна плата становить 7,1 тисяч гривень.
Але остаточна сума компенсації залежить кількості дітей.
Виплачується компенсація щомісяця до 10 числа за рахунком, що зазначений у документах.
@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} найважливіше від «Слово і діло» Підписатися