24 декабря, 2024 16:04
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Нова зброя залякування: як часто за останній місяць путін погрожував «Орєшніком»

Росія замість ядерних погроз, які вона не виконує і які вже не сприймають на Заході та в Україні, знайшла нову зброю залякування – балістична ракета «Орєшнік». Трохи більше місяця тому, 21 листопада, росіяни вперше використали її для удару по Дніпру, і з того часу перші особи країни мало не щодня розповідають про цю «суперзброю». «Слово і діло» вирішило відстежити, як часто про «Орєшнік» згадував володимир путін.

Вперше про існування «Орєшніка» стало відомо 21 листопада після того, як росія завдала удару по Дніпру невідомою ракетою.

Путін заявив, що удару по Дніпру було завдано балістичною ракетою «Орєшнік» у без’ядерному гіперзвуковому оснащенні у відповідь на застосування американської та британської далекобійної зброї.

«Ракети атакують цілі зі швидкістю 10 махів – це 2,5-3 км за секунду. Сучасні системи протиповітряної оборони, які є у світі, і системи ПРО, що створюються американцями, подібні ракети не перехоплюють, це виключено», – стверджував путін. Він також пригрозив застосувати цю ракету проти «військових об’єктів тих країн, які дозволяють застосовувати свою зброю проти наших об’єктів».

Наступного дня, 22 листопада, путін знову вийшов із «Орєшніком» і повідомив, що його приймуть на озброєння та розпочнуть серійне виробництво. На нараді в Міноборони знову пролунали такі фрази як «аналогів немає», «може вражати цілі на всій території Європи», «високоточна зброя».

Через два дні показали нове відео з путіним, де він назвав «ясним і зрозумілим» попередження Заходу про відповідь росії після заяви про запуск «Орєшніка».

Чотири дні після цього російський диктатор нічого не говорив про «Орєшнік», але 28 листопада він ґрунтовно пройшовся по цій темі на саміті ОДКБ.

По-перше, путін заявив, що серійне виробництво цієї ракети вже розпочалося. По-друге, він порівняв застосування «Орєшніка» з ядерною зброєю або падінням метеориту: «У разі масованого, групового застосування даних ракет потужність такого удару буде порівняна із застосуванням ядерної зброї. Хоча зброєю масового ураження «Орєшнік», звичайно ж, не є». Причому порівняння «Орєшніка» з метеоритом прозвучало двічі того дня.

По-третє, він знову пригрозив ударами по «центрах ухвалення рішень»: «Наразі Міністерство оборони та Генеральний штаб російської армії підбирають цілі для ураження на території України. Це можуть бути військові об’єкти, підприємства оборонної промисловості чи центри ухвалення рішень у Києві».

Далі була рекордна пауза в погрозах «Орєшніком». Нарешті, 6 грудня путін пообіцяв розмістити «Орєшнік» у Білорусі на прохання Олександра Лукашенка.

10 грудня путін заявив, що достатня кількість «Орєшників» «фактично скасовує необхідність застосування ядерної зброї». 16 грудня він знову обіцяв запустити серійне виробництво ракети.

Найбільш обурливі заяви про «Орєшнік» пролунали на пресконференції путіна: він запропонував влаштувати «дуель» між ракетою та західними системами ППО. «… зробити такий собі технологічний експеримент, таку високотехнологічну дуель XXI століття. Нехай визначать якийсь об’єкт для ураження, скажімо, у Києві. Зосередять туди всі свої сили ППО та ПРО. А ми завдамо туди удару «Орєшніком». І побачимо, що буде. Ми до такого експерименту готові», – сказав він.

Президент Володимир Зеленський двічі відреагував на цю пропозицію: спочатку він назвав путіна та інших представників російської влади «відморозками», а пізніше путіна – «дов****ом».

Остання заява путіна про «Орєшнік» прозвучала 22 грудня: в інтерв’ю він повідомив, що особисто дав вказівку виробляти цю ракету.

Нагадаємо, про характеристики «Орєшніка» можна дізнатися з інфографіки «Слово і діло»,

19 листопада володимир путін затвердив оновлену ядерну доктрину росії, в якій розширено умови для застосування відповідної зброї. «Слово і діло» дослідило, як Кремль нарощував ядерний шантаж із 2022 року.

@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} найважливіше від «Слово і діло» Підписатися

Проверьте

Європейська миротворча місія в Україні: публічна позиція країн

Більшість країн прохолодно зустріли заяву президента Франції Еммануеля Макрона щодо можливої відправки сухопутних військ в …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *