29 марта, 2022 7:26

Передвиборчі програми: про які обіцянки «забули» партії

За даними «Слово і діло», за півтора року роботи парламенту партія «Слуга народу» виконала 13 партійних обіцянок, «Голос» – 7, «Батьківщина» і «Європейська солідарність» – по одній, «Опозиційна платформа – За життя» – нуль. Процес виконання деяких обіцянок тривалий, і свій вердикт ми винесемо тільки після закінчення каденції Ради IX скликання. Але є і зобов’язання, які поки ще існують тільки в програмах – жодних конкретних дій для їх виконання від депутатів не було.

UPD (12:35): «Слово і діло» перепрошує за технічну помилку. Партії СН та ЄС мають зареєстровані законопроєкти про податок на виведений капітал. Ці програмні тези з переліку обох партій вилучені.

«Слуги народу», як і чимало їхніх попередників, обіцяли створити механізм народного вето на закони і запровадити механізм відкликання народних депутатів. Але так само, як і попередники, не поспішають виконувати обіцяне.

Крім того, провладна партія, схоже, «забула» про обіцянки:

«Опозиційна платформа» нічого ще не зробила, щоб провести реформу політичної системи і забезпечити перехід до парламентської республіки. Лише на папері – обіцянки скасувати податок на прибуток і переглянути умови участі України у Світовій організації торгівлі.

«Батьківщина» ще не докладала зусиль, щоб, як і обіцяла:

Також не просунулося виконання двох пенсійних обіцянок: зробити, щоб на пенсійні заощадження нараховувалися відсотки по депозитах, і щоб пенсійні внески відкладалися на особистий рахунок кожної людини в держбанку протягом всього періоду роботи.

У «Голосу» в передвиборчій програмі чимало обіцянок, що стосуються освіти. Але не за всіма депутати почали хоч щось робити, мова про зобов’язання:

Також немає прогресу у виконанні обіцянки побудувати систему автоматичного збору інформації про зв’язок між членами олігархічних кланів, на законодавчому рівні обмежити участь олігархів в приватизації великих підприємств.

«Європейська солідарність» «забула» про обіцянку сприяти введенню миротворців ООН на всю територію окупованого Донбасу. Ще нічого не зроблено для створення комплексного національного проєкту, щоб відкрити Україну світові.

Нагадаємо, відстежувати виключно програмні обіцянки партій (а також президента, урядів і мерів) можна за допомогою нашого проєкту Politkarma.

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *