Верховна рада після тритижневої перерви знову почала працювати в звичайному режимі, на карантин (все-таки в Києві локдаун) депутати не пішли. На тижні нардепи продовжили розгляд тисяч правок до земельної реформи і провели кілька позачергових засідань. Підсумки тижня в парламенті в цифрах – на інфографіці «Слово і діло».
За тиждень депутати ухвалила лише одну постанову – «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної профілактики, діагностики та лікування хворих дітей на цукровий діабет». Рада доручила уряду терміново розглянути питання забезпечення лікування дітей хворих на цукровий діабет, а також забезпечити впровадження міжнародних стандартів надання медичної допомоги таким дітям та вдосконалити порядок забезпечення приладами безперервного контролю цукру і витратними матеріалами за рахунок держбюджету.
Також на позачергових засіданнях парламент ухвалив 24 законопроєкти: 11 – за основу, 13 – в цілому. У другому читанні були ухвалені законопроєкти про реструктуризацію валютних кредитів – №4398, 4399 та 4475. Детальніше про те, що вони передбачають, можна подивитися на нашій інфографіці.
Були прийняті зміни до Податкового та Митного кодексів щодо оподаткування «євроблях», ввезених в Україну до 31 грудня 2020-го. Протягом 180 днів після набуття чинності закону базою оподаткування вживаних легкових автомобілів буде сума акцизного податку, яка розраховується за формулою, прив’язаною до обсягу двигуна і року випуску авто.
Крім того, Рада ухвалила закон щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною. Тепер взяти декрет на три роки або більше може один з батьків на вибір. Якщо батько виховує дитину з інвалідністю, він може взяти додаткову відпустку на 10 або 17 днів. Також з’явиться «соціальна відпустка» при народженні дитини: на 14 днів її зможуть взяти батько дитини, бабуся чи дідусь, інший повнолітній родич, який доглядає за дитиною.
Нагадаємо, «Слово і діло» проаналізувало ефективність роботи лідерів парламентських фракцій та груп.
Також ми писали, скільки ініціатив Верховної ради ІХ скликання рекомендувало відхилити Головне науково-експертне управління.