20 августа, 2024 16:59
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Скільки грошей Україна вже винна зовнішнім кредиторам і за яким графіком платитиме

У 2024 році частка зовнішнього боргу України зросла до 72%. І хоча зараз нам дають у борг переважно на пільгових умовах, а старі борги вдається реструктуризувати, виплати розраховані на багато років вперед. Мінфін щомісяця оновлює прогнозні дані, скільки наша країна ще винна грошей і за яким графіком їх виплачуватимуть. «Слово і діло» вирішило подивитися, скільки має платити Україна за погашення та обслуговування зовнішніх боргів у найближчі 25 років.

Варто зазначити, що підрахунки Мінфіну актуальні саме зараз – цифри ще не раз коригуватимуться. Україна ще отримуватиме нові кредити від міжнародних партнерів, а про повернення старих, можливо, доведеться знову передмовлятися.

Таким чином, не можна стверджувати, що сума зазначеного боргу та платежів по ньому залишиться такою самою до 2049 року, якою вона є зараз. Але актуальний прогноз Міністерства фінансів розрахований з тих умов та домовленостей, які є на даний момент. На підставі цих даних створено інфографіку.

Так, станом на 2024 рік виплата за зовнішнім боргом становитиме 452,8 млрд грн. До 2025 року – 400 млрд грн.

З графіку видно, що цього і наступного року за обслуговування боргів ми платитимемо більше, ніж на користь їх погашення. У 2024 році на погашення піде 175 млрд грн, тоді як на обслуговування буде відраховано 277 млрд грн. У 2025-му на погашення спрямують 175 млрд грн, на обслуговування – 208 млрд грн.

Найбільше навантаження на бюджет на сьогоднішній день очікується до 2035 року, після плануються річні виплати менше 200 млрд грн. З цієї суми більшість грошей йтиме на погашення заборгованості.

У 2040 році річна виплата прогнозується у розмірі 138 млрд грн (на обслуговування – всього 31 млрд грн, решта на користь погашення).

До 2049 року Мінфін прогнозує платіж за зовнішнім боргом на рівні 89 млрд грн.

Варто зазначити, що суми вказані у гривнях, як і в будь-якому офіційному українському документі, але із закордонними кредиторами країна розраховуємося у зарубіжних валютах: доларах, євро, фунтах та інш.

Нагадаємо, «Слово і діло» раніше писало, як змінювався розмір держборгу України під час повномасштабної війни.

@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} та дивіться першими нові відео від «Слово і діло» Підписатися

Проверьте

Як змінюються позиції України в Індексі людського розвитку

Індекс людського розвитку України (ІЛР), який складається на базі показників ВВП, освіченості та довголіття мешканців …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *