В Україні знову дискутують з приводу заборони месенджера Telegram, який росіяни протягом усієї війни використовують для поширення дезінформації. Наразі про повне блокування не йдеться, у Верховній раді пропонують лише врегулювати роботу Telegram в країні. У СБУ кажуть, що заблокувати месенджер технічно складно, а крім того, росія веде свою пропагандистську діяльність і через інші соцмережі. Насправді небагато країн вдаються до заборони соціальних мереж і платформ: «Слово і діло» пропонує подивитися, де повністю заблоковані Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram, WhatsApp і TikTok.
Максимальна кількість заборон на соціальні мережі та медіаплатформи діє в авторитарних країнах, зокрема, Китаї, Ірані, росії, Північній Кореї та інших.
Наприклад, у Китаї ще у 2009 році заборонили Facebook, X (колишній Twitter) та YouTube. У 2016 році влада заборонила на території країни Instagram і Telegram, а в 2017-му – меседжер WhatsApp.
Натомість Китай розвиває свої місцеві аналоги популярних соцмереж.
Іран у 2009 році заборонив використання Facebook, X та YouTube. В 2018 році був заблокований Telegram, а в 2022-му – WhatsApp. Влада країни звинувачує онлайн-платформи в розпалюванні протестів.
Росія після повномасштабного вторгнення в Україну заборонила соціальні мережі компанії Meta – Facebook та Instagram – через «легалізацію мови ненависті». Також через поширення «недостовірної суспільно-значущої інформації» про війну проти України в рф заблокували Twitter.
Північна Корея, де вільний доступ в інтернет і так обмежений, у 2015 році заблокувала Instagram, а в 2016 році – Facebook, Twitter, YouTube. З 2017 року в країні заборонено WhatsApp.
У Туркменістані та Узбекистані заблоковано Facebook, YouTube, Instagram та Telegram. Крім того, у Туркменістані заборонено Twitter, а в Узбекистані – WhatsApp.
У М’янмі у 2021 році заблокували Facebook, Instagram, Twitter та WhatsApp.
В Ефіопії заблоковані Facebook, YouTube та Telegram, у Гвінеї – Facebook, WhatsApp та Telegram.
Месенджер Telegram заблокований в Іраку, Сомалі, Таїланді, Об’єднаних Арабських Еміратах та Омані. Крім того, в ОАЕ та Омані заборонено WhatsApp.
У Пакистані минулого року заблокували Instagram, а в 2024-му – соцмережу X. В Еритреї та Ємені заблоковано доступ до відеохостингу YouTube.
@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} найважливіше від «Слово і діло» Підписатися