5 июня, 2020 18:56
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Гладковському змінили підозру – САП

Колишньому першому заступнику секретаря Ради нацбезпеки та оборони України Олегу Гладковському змінили підозру у справі про зловживання в оборонній сфері. Про це 14 травня поінформувала у Facebook Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

«Повідомлено про зміну підозри колишньому першому заступнику секретаря Ради національної безпеки та оборони України у справі щодо зловживань з оборонним замовленням у 2017 році – збільшено суму інкримінованих збитків із 10,62 млн грн до понад 17,44 млн грн», – ідеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що суму збитків 17,44 млн грн встановили в межах економічної експертизи.

«Слідством встановлено, що експосадовець використав надану йому владу та службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди комерційною структурою, частки у статутному капіталі якої прямо та опосередковано належать колишньому високопосадовцю та його близьким родичам«, – розповіли в САП.

https://www.facebook.com/sap.gov.ua/posts/2330958480340655

Скандал навколо постачання комплектовання на військові заводи 2019 року став причиною відставки першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Гладковського і звільнення низки керівників підприємств концерну «Укроборонпром».

17 жовтня 2019 року Гладковського в аеропорту «Бориспіль» затримали детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) під час спроби виїхати із країни.

18 жовтня Гладковського повідомили про підозру у зловживанні владою або службовим становищем та декларування недостовірної інформації. За даними слідства, Гладковський, коли обіймав посаду першого заступника секретаря РНБО, забезпечив включення у державне оборонне замовлення та подальшу закупівлю вантажних авто МАЗ-6317 («Богдан-6317») за завищеними цінами у дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2», що входить до складу «Богдан Моторс», кінцевим бенефіціаром якої він є. Державі завдали збитків на суму 10,62 млн грн.

Також у НАБУ повідомляли, що Гладковський не задекларував доходів дружини, отриманих від здавання в оренду нерухомості в центрі Києва, а саме: $54 тис. – за 2016 рік, $63 тис. – за 2017 рік і $47,5 тис. – за 2018 рік.

19 жовтня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) відправив Гладковського під арешт з альтернативою застави в сумі 10,623 млн грн. У ВАКС пояснили, що застава відповідає сумі завданої шкоди.

21 жовтня родина внесла за Гладковського заставу, він залишив СІЗО. САП подавала апеляцію на рішення про обрання запобіжного заходу, але Апеляційна палата ВАКС відмовила в задоволенні цього клопотання.

Проверьте

Высший совет правосудия уволил 5 судей

Высший совет правосудия рассмотрел материалы об увольнении судей по общим обстоятельствам. ВСП решил уволить в …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *