5 июня, 2020 18:19
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Оскарження "антиколомойського" закону в Конституційному Суді не вплине на транш МВФ – нардепка

Оскарження у Конституційному Суді закону, що забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам, не вплине на отримання Україною траншу від Міжнародного валютного фонду. Про це заявила заступниця голови депутатської фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук в ефірі телеканала «Україна 24».

«Підписи [у зверненні до КС із вимогою розглянути конституційність закону] можна збирати тільки тоді, коли закон буде підписаний і вступить у силу. Я не виключаю, що так і відбудеться: деякі депутати, деякі фракції можуть звернутися у КС. Але це жодним чином не вплине на меморандум. У нас Конституційний Суд може і роками розглядати й ухвалювати рішення. Тому, звичайно, це не буде зупиняти переговори, підписання меморандуму та отримання коштів. Це також не буде зупиняти і дію закону», – пояснила Кравчук.

Вона також додала, що звернення до КС не зупинить дію «антиколомойського» закону.

Крім цього, нардепка прокоментувала реєстрацію у Верховній Раді проєктів постанов №2571-д-П та №2571-д-П1 із вимогою скасувати результати голосування за закон.

«У вівторок, я впевнена, ми одним із перших питань розглянемо ці постанови, відхилимо й абсолютно точно цей закон буде підписаний головою Ради [Дмитром Разумковим] і президентом [України Володимиром Зеленським] і він буде прийнятий», – підкреслила Кравчук.

13 травня на позачерговому засіданні Верховної Ради народні депутати ухвалили законопроєкт, що забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Перед голосуванням президент України Володимир Зеленський закликав його підтримати. За словами глави держави, ідеться про захист української економіки.

У першому читанні законопроєкт ухвалили 30 березня. Зокрема, документ унеможливить повернення «ПриватБанку», націоналізованого 2016 року, бізнесменові Ігорю Коломойському, який намагається оскаржити націоналізацію в судах.

Бізнесмен назвав цей законопроєкт «не «антиколомойським», а антиукраїнським».

Ухвалення цього законопроєкту, поряд із відкриттям ринку землі, – головні вимоги Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною. Сьогодні міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що без ухвалення документа подальша співпраця з МВФ буде неможливою.

Проверьте

Высший совет правосудия уволил 5 судей

Высший совет правосудия рассмотрел материалы об увольнении судей по общим обстоятельствам. ВСП решил уволить в …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *