5 июня, 2020 19:06
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

У Росії ухвалили закон, за яким засуджені за участь у мітингах не зможуть балотуватися

13 травня Державна дума РФ ухвалила закон, який забороняє участь у виборах тим, кого засудили за ст. 212.1 Кримінального кодексу Росії (порушення правил проведення мітингів). Ці громадяни РФ не зможуть балотуватися на будь-які виборні посади.

Як пише «МБХ медіа», поправки в закон «Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації», які вніс депутат від «Единой России» Дмитро Вяткін, передбачають список із 50 статей КК, непогашена судимість за якими означатиме заборону на участь у виборах.

Ухвалені норми забороняють балотуватися громадянам з незнятою або непогашеною судимістю за деякі злочини середньої тяжкості до закінчення п’яти років від дня зняття чи погашення. Подібна заборона діяла лише щодо тяжких та особливо тяжких статей Кримінального кодексу РФ, обмеження діяли протягом 10 та 15 років від дня зняття або погашення судимості.

У переліку є ч. 1 ст. 318 КК РФ, за якою засудили більшість фігурантів «московської справи», зазначає видання.

Улітку 2019 року в Москві провели акції на підтримку опозиційних кандидатів на вибори в Московську міську думу. Активісти вийшли на мітинги, після того як Мосміськвиборчком забракував підписи 18 опозиціонерів, зокрема соратників Олексія Навального. Протести, що закінчилися масовими затриманнями і арештом понад 30 осіб, дістали назву «московської справи».

Ільдар Дадін був першим засудженим у Російській Федерації за порушення закону про мітинги. Серед акцій Дадіна – спроба розгорнути на тлі Кремля банер із критикою політики Володимира Путіна. 2015 року Басманний суд Москви засудив Дадіна до трьох років позбавлення волі в колонії загального режиму за неодноразове порушення правил мітингів. Пізніше цей строк скоротили до двох із половиною років. 22 лютого 2017 року Верховний суд Росії скасував вирок Дадіну, кримінальну справу припинили, активіста звільнили.

Проверьте

Высший совет правосудия уволил 5 судей

Высший совет правосудия рассмотрел материалы об увольнении судей по общим обстоятельствам. ВСП решил уволить в …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *