30 марта, 2022 23:14

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 2 — 8 листопада

1. ВРП вирішила тимчасово покласти виконання обов’язків Голови ДСА України на Людмилу Гізатуліну

З метою безперебійного функціонування Державної судової адміністрації України ВРП вирішила тимчасово, але не довше ніж до 3 лютого 2021 року, покласти виконання обов’язків Голови ДСА України на заступника Голови ДСА України Гізатуліну Людмилу Василівну.

2. Президент України Володимир Зеленський підтримав подання Вищої ради правосуддя щодо призначення судді

Указом № 481/2020 від 3 листопада 2020 року Президент України призначив Ларису Колісник на посаду судді Канівського міськрайонного суду Черкаської області.

3. Член ВРП Лариса Швецова: Ми ретельно аналізуємо кожне звернення про втручання в діяльність судді

За три роки до реєстру повідомлень про втручання у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя Вища рада правосуддя внесла 1220 звернень.

За словами члена ВРП Лариси Швецової, Рада ретельно аналізує кожне повідомлення, оцінює, чи є факти, про які у ньому йдеться, втручанням у професійну діяльність судді. Кожен факт втручання ВРП аналізує та вказує, яким чином воно впливає на авторитет правосуддя і як у кожному випадку можна забезпечити дотримання принципу незалежності суддів. Реагуючи на втручання, ВРП звертається до відповідних органів з метою забезпечення незалежності суддів.

У відеосюжеті Хмельницького апеляційного суду «Феміда в деталях» розповідається про те, хто найчастіше зазіхає на суддівську незалежність та як на такі дії реагують судді і ВРП.

4. Призначення суддів заблоковано через відсутність ВККС, а не через неможливість проводити перевірки

Про це йдеться у відповіді Вищої ради правосуддя на лист Національного агентства з питань запобігання корупції, у якому НАЗК повідомляє, що призначати суддів на посади можна буде лише після приведення законодавства у відповідність до Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020.

ВРП зазначає, що на сьогодні процедура добору кандидатів на посаду судді вже рік як заблокована, оскільки Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (№ 193-IX) були припинені повноваження членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Наразі на розгляді у ВРП перебувають 98 рекомендацій щодо призначення 467 кандидатів на посади суддів місцевих загальних судів та 76 кандидатів на посади суддів місцевих адміністративних і господарських судів, наданих за результатами конкурсів, оголошених рішеннями ВККСУ від 2 липня 2019 року № 108/зп-19 та від 9 серпня 2019 року № 153/зп-19. ВРП вже ухвалила рішення внести Президентові України подання про призначення 441 кандидата на посаду судді.

5. ВРП звільнила у відставку чотирьох суддів

5 листопада 2020 року Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку:

Журавля Олександра Олександровича – з посади судді Київського апеляційного суду;

Косач Ірину Анатоліївну – з посади судді Новозаводського районного суду міста Чернігова;

Філатову Ларису Борисівну – з посади судді Новозаводського районного суду міста Чернігова;

Хабіб Марію Іванівну – з посади судді Західного апеляційного господарського суду.

6. Верховний Суд визнав норми Регламенту ВРП законними

5 листопада 2020 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду підтвердив законність дій Вищої ради правосуддя. Судовим рішенням громадянину відмовлено у задоволенні позову до ВРП.

Позивач просив визнати протиправним і нечинним пункт 6.7 Регламенту ВРП, відповідно до якого надавати витяг із протоколу засідання або технічний запис можна лише особі, яка має право оскаржити рішення Ради чи Дисциплінарної палати. Також він просив визнати протиправною відмову ВРП надати йому для ознайомлення електронну копію протоколів засідань та технічних записів засідань Другої Дисциплінарної палати ВРП у конкретній дисциплінарній справі та зобов’язати ВРП надати йому вказані матеріали.

7. Продовжено строк надання суддями згоди на відрядження до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області

Вища рада правосуддя відповідно до рішення від 5 листопада 2020 року № 3031/0/15-20 продовжила строк надання суддями згоди на відрядження до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області до 16 листопада 2020 року.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя рішенням від 15 жовтня 2020 року № 2838/0/15-20 оголосила про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме 4 суддів до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області.

8. Незалежність системи правосуддя: Бюлетень ЄСПЛ перекладено українською мовою

Нещодавно у Європейському суді з прав людини підготували та оприлюднили огляд справ у формі бюлетеня, присвяченого проблемі забезпечення незалежності системи правосуддя.

Інформаційний бюлетень ЄСПЛ перекладено українською мовою. З повним текстом офіційного перекладу можна ознайомитися за посиланням.

9. Розпочалася процедура відрядження суддів до трьох судів

Вища рада правосуддя відповідно до рішень від 5 листопада 2020 року №  3028/0/15-20, 3029/0/15-20, 3030/0/15-20 оголошує про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме до:

Таращанського районного суду Київської області – 2 суддів;

Франківського районного суду міста Львова – 1 судді;

Придніпровського районного суду міста Черкас – 3 суддів.

10. Слід сформувати нульову толерантність до невиконання судових рішень, – Лариса Швецова

Аби домогтися побудови ефективної системи виконання судових рішень, слід об’єднати зусилля судової, законодавчої та виконавчої влади, особливо Міністерства юстиції України, юридичної спільноти, навести лад із майновими реєстрами та електронним документообігом. На цьому наголосила член Вищої ради правосуддя Лариса Швецова під час Третього щорічного форуму «Виконання рішень національних судів в Україні».

За її словами, потрібно, нарешті, розібратися з державними боргами, скасувати мораторії (запропонувавши дієві механізми погашення боргів), а також сформувати в суспільстві нульову толерантність до тих, хто не виконує судові рішення, незалежно від того, хто є такою особою – неплатник аліментів, посадовець, держава чи бізнес.

Член ВРП зазначила, що причинами тривалого невиконання рішень національних судів, що завдає значних збитків Державному бюджету України, є недоліки законодавства, відсутність коштів на відповідні цілі у бюджеті, неузгодженість дій державних органів.

11. Суддю Дарницького районного суду міста Києва Ірину Цимбал відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої Дисциплінарної палати ВРП

6 листопада 2020 року Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя розглянула дисциплінарну справу за повідомленням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 22 серпня 2019 року № 21-4672/19 щодо судді Дарницького районного суду міста Києва Цимбал Ірини Костянтинівни та прийняла рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності і застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді внесення Вищій раді правосуддя подання про звільнення з посади.

12. Перелік кандидатів для обрання членів Вищої ради правосуддя з’їздом суддів України

Секретаріат Вищої ради правосуддя повідомляє про завершення прийому документів від кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя для обрання XVIII черговим з’їздом суддів України, що відбудеться 8–10 грудня 2020 року.

Проверьте

Красивые поздравления на 8 марта в стихах, открытках и прозе

Вот и наступил один из самых ожидаемых и прекрасных весенних праздников – Международный женский день …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *