5 октября, 2024 19:14
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 24 лютого – 14 березня 2022 року

Служба судової охорони затримала біля ВРП осіб, які здійснювали розвідувальні заходи

27 лютого 2022 року, забезпечуючи охорону будівлі ВРП, співробітники Служби судової охорони затримали двох підозрілих осіб.

Чоловіки ходили поруч з будівлею ВРП, проводили зйомку об’єкта на мобільні телефони та намагалися перевірити технічні укріплення споруди.

Судові охоронці столичного регіону затримали підозрілих осіб і викликали Національну поліцію. Для з’ясування всіх обставин затриманих доправили до управління Нацполіції.

 

Звернення ВРП до Європейської мережі рад юстиції

Детальніше тут.

В.о. Голови ВРП Віктор Грищук провів низку консультацій щодо допомоги нашій державі

В.о. Голови ВРП Віктор Грищук провів низку консультацій щодо допомоги нашій державі.

Зокрема під час телефонних перемовин з першим головою Верховного Суду, головою Державного трибуналу Республіки Польща, професоркою Малгожатою Мановською та суддею цього Суду  професором  Кшиштофом Вяком обговорювали допомогу наших міжнародних партнерів у формуванні гуманітарних конвоїв до України, потребу у донесенні правдивої інформації про критичну ситуацію, зумовлену військовою агресією.

Говорили про необхідність проведення суддівськими спільнотами  Польщі, Болгарії, Словенії, Словаччини, Чехії, Румунії, прибалтійських та інших держав максимально широкої роз’яснювальної роботи щодо віроломного порушення Росією та Білорусією норм міжнародного права. А також про необхідність початку процедури притягнення до відповідальності керівників цих держав у Міжнародному кримінальному Суді за вчинення геноциду, воєнних злочинів та злочинів проти людяності на українській землі.

Прийнято Закон України щодо забезпечення неприривного функціонування судів в умовах воєнного стану

З метою забезпечення неприривного функціонування судової влади під час виникнення надзвичайних обставин та воєнного стану, а також швидкого вирішення інших питань щодо забезпечення доступу до правосуддя 3 березня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо зміни підсудності судів».

Вказаним Законом внесено зміни до частини 7 статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та перебачено, що у зв’язку зі стихійним лихом, військовими діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами, робота суду може бути припинена з одночасним визначенням іншого суду, який буде здійснювати правосуддя на території суду, що припинив діяльність та який найбільш територіально наближений до суду, роботу якого припинено, або до іншого визначеного суду, за рішенням ВРП, що ухвалюється за поданням Голови Верховного Суду, а у разі неможливості здійснення ВРП своїх повноважень – за розпорядженням Голови Верховного Суду.

 

Щодо доступу до інформації офіційного вебсайту Вищої ради правосуддя

З метою запобігання використання інформації, що міститься на вебсайті ВРП в злочинних цілях у період воєнного стану в Україні, доступ до реєстру актів ВРП, реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність, інформації про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, про відсторонення суддів від здійснення правосуддя, переліку суддів, звільнених ВРП за скоєння істотного дисциплінарного проступку, реєстру автоматизованого розподілу матеріалів між членами ВРП, інформації щодо проєктів порядків денних та про виклик осіб на засідання ВРП, інформації про кандидатів на посади членів ВРП та членів ВККС України тимчасово призупинено.

 

На адресу ВРП надходять слова підтримки від іноземних колег

Судова рада Словацької Республіки та Вища рада магістратури Республіки Молдова висловили підтримку народу України та ВРП у відповідь на звернення в.о. Голови ВРП Віктора Грищука до Європейської мережі рад юстиції.

У листах, зокрема, зазначено, що вони солідарні із народом України та із усією спільнотою людей, яка засуджує війну як явище, яке суттєво загрожує незліченним людським життям та приносить руйнування.

Вища рада магістратури Республіки Молдова налаштована забезпечити необхідну гуманітарну підтримку усім суддям-біженцям та членам їхніх сімей.

Про готовність допомогти членам ВРП, співробітникам Секретаріату Ради, їхнім родинам та усім громадянам України повідомила і Судова рада Словацької Республіки.

Асоціація «Суддівські ініціативи відкритого правосуддя» (Judicial Initiative for Open Judiciary (ZOJ) висловили підтримку українським суддям, та зазначили про готовність надавати максимальну допомогу у боротьбі за верховенство права в України. Також представники Асоціації повідомили, що будуть ініціювати надання допомоги та заходи підтримки на платформі європейської Асоціації суддів спрямовані на припинення війни та відновлення належного правосуддя в Україні.

Заява Мережі голів верховних судів Європейського Союзу та Європейської мережі рад юстиції

У відповідь на звернення в.о. Голови ВРП Віктора Грищука Мережа голів верховних судів Європейського Союзу та Європейська мережа рад юстиції у своїй заяві зазначили про рішуче засудження грубого порушення міжнародного права та агресивного акту війни, вчиненого Російською Федерацією проти України.

Учасники Мережі зазначили, що є солідарними із народом та судовою системою нашої держави.

Представники вказаних організацій запевнили, що підтримуватимуть Верховний Суд, ВРП та усю українську судову владу у подоланні цієї найсерйознішої кризи, використовуючи усі свої можливості.

 

Судові органи Іспанії, Угорщини та Латвії висловили підтримку народу України

Постійна Комісія Генеральної ради судової влади Королівства Іспанії, Національна судова рада Угорщини та Судова рада Латвії засудили військове вторгнення до України, здійснене з грубим порушенням норм міжнародного права, всупереч фундаментальним правам людини і висловили свою підтримку суддям,  правничій спільноті та народу України.

 

ВРП закликає фіксувати та повідомляти про воєнні злочини РФ

ВРП звертається до суддів, суддів у відставці, усіх працівників органів системи правосуддя та громадян України, які є свідками  воєнних злочинів РФ проти цивільного населення та інших злочинів, із закликом фіксувати та надсилати такі докази на офіційні державні ресурси для того, щоб отримати перемогу у юридичній площині.

Як інформує Офіс Генерального прокурора, з метою використання доказів у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі, в українських судах, а також під час потенційних спеціальних міжнародних трибуналів, їх необхідно відповідально і кваліфіковано зібрати і оформити згідно з міжнародними стандартами.

Тому з метою правильної акумуляції та документування важливої інформації про злочини ворога створений єдиний ресурс, своєрідний доказовий хаб, з яким працюють всі правоохоронні і державні органи – warcrimes.gov.ua

Детальніше тут.

 

ВРП підписала спільну заяву правничої спільноти про зупинення виконання рішень на користь Росії

ВРП приєдналася до підписання спільної заяви правничої спільноти про зупинення виконання рішень на користь Російської Федерації з метою припинення агресії проти України.

У заяві йдеться про те, що в умовах загрози, що нависла над світом унаслідок акту агресії Росії світова спільнота суддів, арбітрів і юристів вважає, що рішення судів, арбітражів та інших юрисдикційних органів у будь- яких цивільних чи комерційних справах, ухвалені на користь Російської Федераціїне можуть бути визнані та примусово виконані до остаточного припинення агресії й усунення її наслідків.

 

Віктор Грищук звернувся до Вищих рад правосуддя країн Європейського Союзу з проханням підтримати Україну у прагненні бути членом ЄС

В.о. Голови ВРП Віктор Грищук звернувся до Вищих рад правосуддя країн Європейського Союзу з проханням  підтримати Україну у прагненні бути членом Європейського Союзу та звернутися до урядів країн щодо максимально швидкого проходження процедури набуття членства.

Текст звернення тут.

 

Суддівська спільнота Польщі демонструє солідарність з народом України та надає гуманітарну допомогу

Як повідомила член ВРП, суддя Луцького міськрайонного суд Інна Плахтій, колеги-судді та працівники судів різних регіонів Республіки Польща активно долучилися до збору та надання гуманітарної допомоги для потреб військових та цивільного населення в Україні.

Також судді Республіки Польща долучилися до створення біля міста Любліна та роботи волонтерського пункту для допомоги дітям та жінкам, які прибувають з України.

 

ВРП закликає міжнародну спільноту застосувати дієві механізми протидії світовій загрозі та захистити Україну

Члени ВРП Віктор Грищук, Оксана Блажівська, Інна Плахтій та Віталій Саліхов закликають уряди провідних країн світу та міжнародні організації вжити дієвих заходів для припинення геноциду українського народу путінським режимом та активніше долучитися до допомоги у боротьбі України зі світовою загрозою.

Вони звертаються з проханням створити безпілотну зону для польотів російської авіації та унеможливити нанесення ракетно-бомбових ударів по цивільному населенню та інфраструктурі на території України.

Детальніше тут.

 

Діяльність секретаріату ВРП у цифрах з початку введення воєнного стану в Україні

ВРП продовжує працювати умовах воєнного стану, запровадженого в Україні 24 лютого 2022 року через збройну агресію росії.

Секретаріат виконує свої функції.

За цей час (24.02 – 14.03) на телефонну «гарячу лінію» ВРП за номером: (044) 481-06-26 було прийнято понад 80 дзвінків. Загалом більшість питань громадян стосувалися порядку організації діяльності ВРП, роботи судів України в умовах воєнного стану, подання до ВРП дисциплінарних скарг щодо суддів та інше. Розглядають всю пошту, яка надходить на електронну адресу: [email protected].

Не припинялася й інформаційна активність. Підготовлено та розміщено: на офіційному веб-сайті ВРП 21 новину, 44 дописи – на сторінці ВРП у Facebook, 41 повідомлення на телеграм-каналі ВРП, 27 новин на порталі Судова влада України.

 

Проверьте

Закроет глаза на нарушения: у Зеленского объяснили, почему Запад признает выборы президента во время войны

Законодательная база для проведения выборов в период военного положения пока отсутствует Даже несмотря на военное …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *