Для припинення постачання зброї на окупований Донбас потрібно відновити контроль України над кордоном із Росією.
Про це 13 травня під час онлайн-засідання Форуму співпраці з безпеки ОБСЄ заявив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко, повідомляє «Укрінформ».
«Україна стикнулася із широкомасштабним незаконним переміщенням стрілецької зброї, легкого озброєння та звичайних боєприпасів через ділянку кордону, що розташована в тимчасово окупованих районах Донбасу», – сказав він.
За словами заступника міністра, незаконне постачання зброї та боєприпасів до неї сприяють нестабільності й насильству в регіоні, підживлюючи організовану злочинність і тероризм.
«Залишаючись невирішеною, ця проблема продовжує впливати на погіршення гуманітарної ситуації та призводить до розпалювання насильства в постраждалих від конфлікту районах», – пояснив Петренко.
Він наголосив, що зброю з Росії, яка призводить до втрат серед українських військових і цивільних осіб, доправляють на окуповані території Донбасу різними маршрутами й, зокрема, під виглядом гуманітарної допомоги.
«Єдиний реальний спосіб зупинити цю негативну тенденцію – відновлення повного контролю з боку уряду України над усією ділянкою нашого міжнародно визнаного державного кордону. Прогрес у цьому напрямку суттєво зміцнить безпеку всього регіону ОБСЄ і припинить подальше дестабілізаційне переміщення зброї та боєприпасів», – заявив Петренко.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.
Унаслідок російської агресії Україна втратила контроль над ділянкою держкордону в Донецькій і Луганській областях. Відновлення контролю над цією ділянкою Київ називає однією з головних умов для проведення виборів на тимчасово окупованих територіях.