15 июля, 2024 7:37
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Генасамблея ВОІВ: Богдан Падучак закликав продовжити обговорення підходів до визначення обсягу імітації назв країн та державних символів

Україна активно вдосконалює законодавство у сфері торговельних марок та промислових зразків. Цього року підготовлені проєкти підзаконних актів щодо експертизи торговельних марок та видачі свідоцтв на ТМ, які в цілому гармонізовані з найкращими практиками ЄС. Крім того, 1 травня 2024 року Міністерство економіки України затвердило нові Правила щодо промислових зразків, які імплементували положення acquis ЄС стосовно подання та розгляду заявок на промислові зразки.

Про це міжнародну IP-спільноту поінформував перший заступник директора українського ІР-офісу Богдан Падучак під час 65-ї серії засідань Асамблей держав – членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) 11 липня 2024 року. Він виступив із заявою від імені української делегації під час обговорення пункту 10 (ІІІ) порядку денного «Постійний комітет із законодавства у сфері торговельних марок, промислових зразків та географічних зазначень (SCT)».

Делегація України також зацікавлена в питанні охорони назв країн та географічних назв, що мають національне значення.

“Ми були раді можливості представити національну практику під час змістовної інформативної сесії щодо національних брендів у державах – членах ВОІВ”, – зазначив Богдан Падучак, закликаючи Секретаріат та держави – члени ВОІВ продовжити обговорення підходів до визначення обсягу імітації назв країн та державних символів.

Також від імені української делегації він висловив рішучий протест проти продовжуваного зловживання ресурсами ВОІВ із боку росії, яка намагається легітимізувати військову окупацію в Україні. Зокрема, росія надає неправдиву інформацію про адреси заявників із тимчасово окупованих територій України через глобальні сервіси інтелектуальної власності, такі як Мадридська та Гаазька системи.

“Ми наголошуємо, що ВОІВ як спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй має забезпечувати повне дотримання резолюцій Організації Об’єднаних Націй щодо відданості територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – закликав Богдан Падучак.

Такий заклик до ВОІВ мав підтримку від делегацій Польщі, Литви та Латвії. Україна продовжуватиме наполягати на необхідності прийняття ефективних та остаточних рішень щодо неправомірного зазначення адрес заявників із тимчасово окупованих територій України на платформах ВОІВ.

Проверьте

Єнс Столтенберг: “Ми справді хочемо, щоб Україна приєдналася до Альянсу, і працюємо для того, щоб це сталося”

Головна — Політика — 11 липня 2024, 21:18 Єнс Столтенберг: “Ми справді хочемо, щоб Україна …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *