Змінено перелік осіб, які у виняткових випадках можуть подати клопотання про помилування в інтересах засудженого.
Відповідні зміни до Порядку подання до Офісу Президента України матеріалів за клопотаннями про помилування засуджених та виконання указів Президента України про помилування, затверджені наказом Міністерства юстиції України №3219/5 від 13 вересня 2021 року набули чинності від сьогодні 24 вересня.
Нагадаємо, раніше ми писали, що Зеленський змінив порядок здійснення помилування.
Згідно з новим переліком право подавати такі клопотання отримали
Радник — уповноважений Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, Радник — уповноважений Президента України з питань безбар’єрності.
Вони можуть подавати відповідні клопотання про помилування
у виняткових випадках за наявності надзвичайних обставин.
Таке ж саме право залишається за
головою Комісії при Президентові України у питаннях помилування, іншим членом цієї Комісії Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.
Відповідно право подавати клопотання втратили, зокрема у зв’язку з ліквідацією відповідної посади:
Уповноважений Президента України з прав дитини, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу.
При цьому, зауважимо, за загальних обставин право подавати клопотання про помилування залишається за особами засудженими,
судом України, які відбувають покарання в Україні; судом іноземної держави і переданими для відбування покарання в Україну без умови про незастосування помилування, вирок суду щодо якої приведено у відповідність із законодавством України; судом в Україні і переданими для відбування покарання іноземній державі, якщо ця держава погодилася визнати і виконати прийняте в Україні рішення про помилування.
Крім того самостійне право подавати клопотання про помилування щодо таких засуджених осіб мають:
захисник, один із батьків, дружина (чоловік), дитина, інший член сім’ї, законний представник.