Європейський суд з прав людини відхилив клопотання Російської Федерації вжити тимчасові заходи щодо України за правилом 39.
Затребувані Росією заходи не стосуються серйозного ризику заподіяння непоправної шкоди основному праву. Росія просила:
припинити «звуження прав російськомовних осіб», зокрема щодо користування російською в школах, засобах масової інформації та Інтернеті; зобов’язати українську владу «припинити блокаду Північно-Кримського каналу».
У міждержавній скарзі проти України Росія посилається на порушення таких статей Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод:
2 (право на життя), 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження), 5 (право на свободу та безпеку), 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя), 10 (свобода вираження поглядів), 13 (право на ефективний засіб правового захисту), 14 (заборона дискримінації), 18 (обмеження використання обмежень прав).
Також Росія скаржиться на порушення Першого Протоколу:
статті 1 (охорона власності), стаття 2 (право на освіту), статті 3 (право на вільні вибори).
Крім того, скарга містить посилання на порушення статтю 1 Протоколу № 12 (загальна заборона дискримінації).
Росія веде мову про вбивства, викрадення, примусове переміщення, втручання у право голосу,
обмеження у використанні російської мови та напади на російські посольства та консульства, обмеження водопостачання Криму.
В РФ стверджують, що Україна несе відповідальність за смерть людей на борту рейсу Malaysia Airlines MH17.
Наразі в ЄСПЛ перебуває ще 10 міждержавних заяв, чотири з яких подала Україна проти Росії. Зокрема, Суд об’єднав справи щодо протиправного вивезення дітей Донбасу та катастрофи MH17 (заяву проти Росії подали Нідерланди).