28 апреля, 2024 16:10
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

IX Щорічний форум юрисконсультів: як змінюється юридична функція бізнесу

IX Щорічний форум юрисконсультів продовжує роботу.

Про нюанси управління юридичною функцією дискутували

Вікторія Огриза, керівник юридичного департаменту компанії «PepsiCo в Україні», Віталій Бєліков, директор з юридичних питань АТ «Укрпошта», Ірина Дячук, заступник директора юридичного департаменту FOZZY GROUP, Назар Чернявський, партнер Sayenko Kharenko, Анна Бабич, партнер ЮФ Aequo, Юрій Нечаєв, партнер ЮФ AVELLUM.

Модерував сесію Денис Бугай, партнер-співзасновник ЮК VB PARTNERS.

Внутрішні налаштування

Ірина Дячук зосередилася на питанні мотивації персоналу в умовах карантинних обмежень. Вона зокрема звернула увагу на підвищення ролі внутрішньої мотивації юристів — якщо цього немає, жодні зовнішні стимули зі сторони керівництва не працюватимуть належним чином. Ірина Дячук розповіла як організована система мотивації персоналу в FOZZY GROUP.

«Завдання керівника — створити такі умови щоб у кожного юриста були стимули розвиватись та вдосконалюватись», — переконана Ірина Дячук.

Про виклики для керівника юридичної служби в нових умовах розповіла Вікторія Огриза. Вона виділила ключові вектори, на які слід звертати увагу керівнику у час динамічних перетворень:

Адекватність у час нестабільності Переосмислення успіху Підтримка та мотивація Складні рішення

Вікторія Огриза наголосила, що для досягнення успіху треба бути адаптивними, продовжувати навчатись, бути сміливими та людяними.

На які KPI орієнтується Укрпошта при оцінці ефективності своєї юридичної служби — про це розповів Віталій Бєліков. Він звернув увагу, що Укрпошта динамічно трансформується і зміна в юрслужбі — невід’ємна частина цих процесів. Говорячи про KPI, пан Бєліков зазначив, що важливим є оцінка не лише результатів, але і компетенції юристів.

«Важливим для юриста є комплексне знання бізнесу компанії, адже навіть юридично абсолютно правильне рішення, може завдати шкоди бізнесу», — вважає Віталій Бєліков.

Запит на перетворення

Про трансформацію юридичної функції компанії: “чи допомагає вам ваша юридична фірма стати fit-for-future” учасникам форуму розповіла Анна Бабич. Вона навела дані різних досліджень щодо трансформації внутрішніх юридичних департаментів та переосмислення їх функціоналу.

За словами Анни Бабич, наразі є запит на:

Аудит внутрішніх процесів юридичного департаменту та взаємодії із внутрішнім клієнтом Аналіз того, як функція може підтримувати бізнес та краще досягати цілей, пріоритетних для всієї компанії Реінжиніринг робочих процесів для покращення бізнес результатів Раціоналізація процесів для підвищення ефективності Рекрутинг членів команди з ширшим спектром навичок та досвіду Пошук та адаптація технологічних рішень Нові моделі аутсорсингу

Водночас Анна Бабич навела дані про основні бар’єри перетворень, серед яких:

відсутність необхідних ресурсів юристів та недостатність фінансування, а також відсутність необхідних знань та навичок.

Та розповіла, як зовнішні юридичні радники можуть допомогти компанії трансформувати її юридичну функцію.

Кадрове порівняння

Взаємна міграція кадрів між in-hоuse департаментами та юридичними фірмами — тема виступу Назара Чернявського. Він проаналізував основні відмінності між in-hоuse та зовнішніми радниками, та окреслив основні їх переваги на різних етапах професійної кар’єри.

Юристів початківців більш приваблює робота в юрфірмі, оскільки:

дає більше можливостей розвинути певні навички, отримати різноманітний бізнес-досвід, та визначитися, що для юриста буде пріоритетним.

Водночас, робота юристом-консультантом потребує більшої адаптивності і вміння підлаштовуватись до стандартів і вимог різних клієнтів.

Водночас Назар Чернявський навів основні відмінності юристів in-hоuse:

Працює з одним клієнтом Не повинен «продавати» Може бути юристом-«універсалом», але в межах своєї індустрії Є частиною бекофісу, і з часом може стати більше управлінцем, ніж юристом Часто виконує функцію управління ризиками чи комплаєнсу

А говорячи про кадрові міграції, він зокрема звернув увагу на тренд переходу юристів в IT-сферу.

У пошуках синергії

«Юрфірма та інхаус-команда: знайти синергію» — практичним аспектам взаємодії зовнішніх та внутрішніх юридичних радників бізнесу був присвячений виступ Юрія Нечаєва.

Запорукою успіху він назвав двосторонню комунікацію, пояснивши при цьому, що хоча клієнт та юрист мають одну мету, проте в кожного своя роль в її досягненні.

Тому теза «Інтереси клієнта перш за все» є важливішою ніж «клієнт завжди правий».

Водночас не слід забувати, що клієнти можуть мати різні вподобання щодо характеру та формату комунікації.

Корисні поради від Юрія Нечаєва для юристів юрфірм:

Реагувати на повідомлення/запит клієнта протягом декількох годин Проявляти зацікавленість та залученість Бути чесним щодо перспектив Уникати сюрпризів Тримати в курсі розвитку проєкту Обрати зручний канал та формат комунікації Уявляти себе на місці клієнта.

 

Проверьте

Денис Шмигаль: "Середня зарплата в Україні зараз уже вища за 500 доларів. Це абсолютний рекорд для нашої держави"

Головна — Політика — 5 жовтня 2021, 08:00 Денис Шмигаль: «Середня зарплата в Україні зараз …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *