28 марта, 2022 10:02

Як діяти у разі порушення права на обслуговування українською: інструкція

16 січня 2021 року набрала чинності вимога Закону України № 2704-VIII «Про забезпечення функціонування української мови як державної», згідно з якою український бізнес має обслуговувати споживачів державною мовою — українською.

На офіційному сайті Уповноваженого із захисту державної мови пояснили, як відвідувачі закладів можуть діяти, якщо їх право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене:

Найперше — спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою. У разі відмови працівника, звернутись до керівництва закладу або на «гарячу лінію» установи: торговельної мережі, АЗС, аптеки тощо. У разі відмови або не забезпечення надання інформації (послуг) державною мовою необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження очевидців тощо) та дані суб’єкта господарювання (назву, місцезнаходження, контакти суб’єкта). Подати скаргу до Уповноваженого на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну скриньку [email protected] або заповнити відповідну форму на сайті Уповноваженого. У скарзі обов’язково має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи; викладено суть скарги, який саме суб’єкт/працівник суб’єкта, коли, за якою адресою, яким чином порушив право скаржника; електронна адреса або інші засоби зв’язку, на які заявникові може бути надіслана відповідь; письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати, для електронного звернення застосування підпису не вимагається.

Рекомендовано також додати докази на підтвердження.

Скарги подаються Уповноваженому протягом шести місяців з дня виявлення заявником порушення.

Раніше Марина Ясинська в своєму матеріалі детально описала, які штрафи чекають на порушників вимог до мови обслуговування в Україні. Так, відповідальність за порушення закону щодо функціонування і застосування української мови як державної застосовуватимуть лише з 16 липня 2022 року. Саме через три роки з дня набуття чинності Закону про мову набуде чинності стаття 188-52 КпАП, яка встановлює штрафи, зокрема, за порушення вимог до мови обслуговування.

Проверьте

Красивые поздравления на 8 марта в стихах, открытках и прозе

Вот и наступил один из самых ожидаемых и прекрасных весенних праздников – Международный женский день …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *