Міністерство юстиції затвердило Порядок прийняття до виконання банками вимог органів державної виконавчої служби та приватних виконавців на отримання інформації стосовно наявності та стану рахунків боржника.
Відповідні зміни до Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках внесені наказом Мін’юсту від 23.03.2021 № 1061/5.
Виконавці
Щоб дізнатися про рахунки боржника, виконавець створює таку вимогу за допомогою АСВП.
Вимога має відповідати:
частині другій статті 62 Закону “Про банки і банківську діяльність”; пункту 3.10 глави 3 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці.
Приватний виконавець має накласти на вимогу кваліфікований електронний підпис. Треба застосовувати засоби кваліфікованого електронного підпису, які мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від:
несанкціонованого доступу; безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.
Державний виконавець також накладає на вимогу кваліфікований електронний підпис. За допомогою АСВП вимога передається керівнику відповідного органу ДВС.
Керівник перевіряє вимогу і накладає на неї кваліфікований електронний підпис або повертає її на доопрацювання.
Вимоги стають доступними для завантаження банками у день їх підписання уповноваженими особами.
Банки
Інформаційні системи банків (далі – ІСБ) за допомогою прикладного програмного інтерфейсу один раз на годину протягом робочого часу виконують запит щодо наявності вимог для їх виконання.
Після отримання вимоги ІСБ негайно:
формує повідомлення про прийняття вимоги до виконання банком і відправляє його до АСВП; інформує відповідальну особу банку про необхідність виконання відповідних процедур згідно з внутрішніми правилами банку.
Не пізніше ніж за годину робочого часу після отримання вимоги в ІСБ формується повідомлення, в якому зазначається інформація стосовно наявності та стану рахунків боржника. Зазначене повідомлення негайно відправляється до АСВП.
У разі відмови у наданні інформації стосовно наявності та стану рахунків боржника в ІСБ формується повідомлення з обґрунтуванням причини такої відмови, яке відправляється до АСВП.
“Юридична практика” вже писала, чому банки зобов’язані повідомляти виконавцям дані про рахунки боржників з сумами.