Фонд гарантування вкладів фізичних осіб роз’яснив правильний алгоритм дій клієнта банківської установи на випадок бажання закрити банківську картку без боргів.
Банківська картка за своєю сутністю – це електронний ключ. Цей ключ надає клієнту банківської установи доступ до банківського рахунку:
картка може бути закрита, банківський рахунок, до якого було прив’язано картку, продовжує існувати.
За обслуговування такого незакритого рахунку банк має право нараховувати комісію:
комісія буде списуватись з рахунку автоматично за наявності грошових коштів клієнта, банк має право обліковувати суми нарахованої комісії в якості боргу клієнта, якщо на рахунку клієнта кошти відсутні.
Тому важливо не лише закрити банківську картку, а й банківський рахунок.
Для завершення договірних відносин з банком стосовно обслуговування банківської платіжної картки та карткового рахунку необхідно:
вимкнути платні послуги (наприклад послугу з інтернет-інформування клієнта); перевірити наявність заборгованості перед банком; за наявності заборгованості погасити її; надати банківській установі заяву про закриття рахунку; чекати встановлений для закриття рахунку строк (інформацію про такий строк надають співробітники банку) взяти в банку довідку про закриття рахунку та відсутність заборгованості.
Довідка про закриття рахунку та відсутність заборгованості необхідна клієнту в якості доказу реальної відсутності заборгованості перед банківською установою.
Читайте також: Дзвонять колектори: що робити, щоб не віддавати чужий борг