19 марта, 2024 13:36
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Які документи вимагатиме нотаріус для посвідчення продажу землі

Правила нотаріального посвідчення правочинів про відчуження с/г земельних ділянок адаптовано відповідно до вимог ринку землі.

Відповідні зміни в Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України внесено наказом Мін’юсту від 30.06.2021 № 2339/5.

Відчуження землі с/г призначення

Під час посвідчення правочину щодо відчуження земельної ділянки сільськогосподарського призначення нотаріус перевіряє:

дотримання вимог до набувачів права власності і складає відповідний протокол. Протокол проведення перевірки набувача долучається до примірника правочину, що залишається у справах нотаріуса;

Як перевірятимуть набувачів та власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення – оприлюднено порядок

 

наявність переважного права купівлі такої земельної ділянки в порядку, встановленому статтею 1301 Земельного кодексу.

Договір купівлі-продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення, щодо якої в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано намір щодо продажу, посвідчується нотаріусом, якому було подано заяву про державну реєстрацію такого наміру.

В реєстри речових прав вноситимуть нову інформацію, зокрема про землю

Перевірка

Нотаріус перевірятиме, чи дотримано вимог Земельного кодексу щодо ціни продажу с/г землі, виділеної в натурі (на місцевості), за нормативною грошовою оцінкою таких земельних ділянок. Її мають подати власники земельних часток (паїв).

Також нотаріус має право витребовувати від фізичної або юридичної особи – набувача такої земельної ділянки додаткові відомості та документи.

Зокрема, під час посвідчення договору про відчуження земельної ділянки, щодо набуття у власність житлового будинку (крім багатоквартирного), будівлі або споруди, які розташовані на земельній ділянці(ках), нотаріусу подається витяг з Державного земельного кадастру. Відомості з цього витягу зазначаються нотаріусом в тексті договору.

Дарування, довічне утримання, іпотечне застереження

Договори дарування, довічного утримання, спадкові договори, предметом яких є земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності, посвідчуються лише в разі відчуження на користь:

іншого з подружжя; родичів (дітей, батьків, рідних (повнорідних і неповнорідних) братів і сестер, двоюрідних братів і сестер, діда, баби, онуків, правнуків, рідних дядька та тітки, племінниці та племінника, пасинка, падчерки, вітчима, мачухи).

Ця вимога не поширюється на земельні ділянки несільськогосподарських угідь (крім земельних ділянок під польовими дорогами, запроєктованими для доступу до земельних ділянок) та земельні ділянки для садівництва.

Договір про задоволення вимог іпотекодержателя або відповідне застереження в іпотечному договорі, якщо предметом іпотеки є право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) чи для забудови (суперфіцій), посвідчується з дотриманням вимог статті 36 Закону “Про іпотеку”.

 

Проверьте

Ночная атмосфера Atlas Weekend 2021 и фестивальщики в лицах: ищи себя на фото

Atlas Weekend 2021 продолжает задавать ритм этому городу. Прошел второй бесплатный день в полной фестивальной …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *