19 апреля, 2024 0:22
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ККС ВС пояснив, коли висновок судово-медичної експертизи визнається недопустимим доказом

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду пояснив, у якому випадку висновок судово-медичної експертизи є недопустимим доказом.

Суть справи

Вироком районного суду, з яким погодився апеляційний, особу визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою ст. 121 КК України, та призначено покарання у виді позбавлення волі на 8 років.

Захисник засудженого у касаційній скарзі просив скасувати рішення судів з огляду на істотне порушення процесуального законодавства, зокрема:

суд не надав оцінки протоколу проведення слідчого експерименту, оскільки відсутня згода власника домоволодіння на його проведення; недопустимість висновку судово-медичної експертизи трупа потерпілого, оскільки слідчий та прокурор не зверталися з відповідним клопотанням до слідчого судді про тимчасовий доступ до медичних карт стаціонарного хворого.

При цьому вказані медичні картки не були надані слідчому потерпілою, оскільки зазначене спростовується матеріалами кримінального провадження.

Висновок ККС ВС (постанова від 18 серпня 2021 року у справі № 582/445/20)

Касаційний кримінальний суд частково задовільнив скаргу захисника та призначив новий розгляд справи у суді апеляційної інстанції.

ВС погодився, що висновок судово-медичної експертизи трупа трупа у кримінальному провадженні є недопустимим доказом, оскільки ні слідчий, ні прокурор у порядку ст. 163 КПК України не зверталися з відповідним клопотанням до слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, а саме медичних карт стаціонарного хворого.

З вказаними доводами суд апеляційної інстанції не погоджувався та зазначав, що потерпіла є стороною кримінального провадження і має право подавати докази не тільки суду, але й слідчому. Крім цього вказав, що виходячи із законодавчих норм, потерпілий наділений правом безпосередньо надавати слідчому медичні документи на підтвердження фактів, які стосуються завданої злочином шкоди здоров’ю, а слідчий зобов’язаний прийняти ці документи для виконання завдань кримінального провадження та з’ясування всіх обставин, що згідно ст. 91 КПК України належать до предмету доказування.

Колегія суддів вказала, що у матеріалах кримінального провадження відсутні відомості про те, що потерпіла надавала слідчому чи прокурору будь-які медичні документи для долучення їх до матеріалів кримінального провадження.

Проверьте

Бразилія — Аргентина: карантинні обмеження проти футболу. Правовий аспект

Карантинні обмеження, запровадженні у зв’язку із пандемією COVID-19, знову увірвалися в перебіг спортивних змагань. Матч …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *