На засіданні 26 листопада Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у режимі відеоконференції розглянув у другому читанні проект Закону «Про лікарські засоби» (№ 5547).
Метою законопроєкту є врегулювання правовідносин у сфері лікарських засобів, а саме:
створення; фармацевтична розробка; доклінічні дослідження; клінічні випробування(досліджень); державна реєстрації лікарських засобів; виробництво; виробництво (виготовлення) в умовах аптеки; призначення, застосування; імпорт; оптова та роздрібна торгівля; дистанційна торгівля; контроль якості; здійснення фармаконагляду; визначення прав та обов’язків юридичних і фізичних осіб, а також повноважень органів державної влади і посадових осіб у відповідній сфері.
Також проєкт спрямований на імплементацію окремих положень законодавства Європейського Союзу (ЄС) щодо лікарських засобів для застосування людиною.
Зокрема, у проєкті пропонується:
усунути термінологічні неузгодженості, що містяться у законодавстві України, та адаптувати термінологію у цій сфері до актів законодавства ЄС; визначити зміст маркування упаковки лікарського засобу та вимог до характеристик його безпеки; упорядкувати класифікації лікарських засобів; визначити особливості рекламування та деталізувати положення інформаційної політики щодо лікарських засобів; запровадити дієвий механізм нагляду та контролю у сфері обігу лікарських засобів і відповідальності осіб за порушення законодавства про лікарські засоби.
Законопроєктом передбачається визнати таким, що втратив чинність, Закон «Про лікарські засоби» від 1996 року, а також внести зміни до деяких законодавчих актів.
Голова підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності Сергій Кузьміних поінформував, що до порівняльної таблиці до законопроекту народними депутатами було подано 2198 поправок, із яких пропонується врахувати повністю 949 поправок, редакційно – 335, частково врахувати 137 і відхилити 777 поправок.
Перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда повідомив:
«Міністерство підтримує і сам проєкт Закону, і, загалом, евроінтеграційний шлях у доступі до лікарських засобів».
Додатково члени Комітету врахували поправку №1521 щодо запровадження територіального принципу доставки ліків, яка передбачає здійснення доставки лікарських засобів виключно в межах однієї області та у містах Київ та Севастополь, в яких розташований аптечний заклад, з якого здійснюватиметься така доставка. Водночас, була відхилена правка №1523 про скасування такого принципу.
Олександр Комаріда висловив занепокоєння затвердженою під час засідання поправкою і попросив повернутися до розгляду цього питання у сесійній залі.
Комітет затвердив пропоновану редакцію законопроекту і ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону №5547 в другому читанні та в цілому.