4 мая, 2024 12:21
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

«Негативний суспільний резонанс може створити перешкоди під час реалізації девелоперських проєктів», – вважає Олександра Фурсенко

Під час Business & Legal Real Estate Forum відбулося відкрите інтерв’ю Олександри Фурсенко, COO Quarter Partners. Темою інтерв’ю стали інноваційні технології у сфері будівництва, а ведучою – Олександра Федотова, партнер, керівник практики нерухомості та будівництва ADER HABER.

Говорячи про специфіку девелоперської діяльності як роботи з інвестування в розвиток, Олександра Фурсенко підкреслила, що на початкових етапах розвитку проєктів девелопер, як правило, здійснює і операційне управління, хоча, на її думку, це не зовсім ефективна модель, коли мова йде про весь інвестиційний портфель. Тож наразі ті проєкти, які потрапляють до грінфілдних, перебувають під пильною увагою та опікою:

інвестор допомагає вибудувати бізнес-модель, підсилити команду тощо.

Зрілі ж проєкти, як правило, не потребують цього.

Ключової подією під час запуску нового проєкту пані Фурсенко вважає тестування команди.

«Ми завжди робимо ставку на сильну команду, яка готова реалізувати проєкт і привести його до успіху. Хоч би якою класною є бізнес-ідея, якщо за нею не стоїть високопрофесійна команда, об’єднана спільною корпоративною культурою, шанси на успіх такої ідеї суттєво зменшуються», – підкреслила Олександра Фурсенко.

Вона вважає, що наразі у світі немає дефіциту фінансових ресурсів, натомість є дефіцит ідей, а головне – команд, які готові ці ідеї реалізувати.

Для ілюстрації вона розповіла про один із проєктів компанії – реновацію території заводу “Арсенал”. Завданням інвестора було не лише зберегти історичну спадщину, але й перетворити занедбану територію на одну з візитівок міста. Підкреслюючи соціальний бік проєкту, Олександра Фурсенко розповіла, що замість житлової забудови на території “Арсеналу” буде побудовано багато соціокультурних об’єктів, зокрема стадіон рівня стандартів УЄФА.

Обговорюючи проблему відносин забудовника і громадськості, вона наголосила, що роботу з місцевими мешканцями потрібно починати на етапі розробки проєкту:

треба вивчати думки, вести відкритий діалог із громадськими активістами.

«Негативний суспільний резонанс може створити перешкоди під час реалізації девелоперських проєктів», – наголосила Олександра Фурсенко.

Тож комунікація з громадою стає необхідною частиною реалізації проєкту, яку не варто залишати на потім. На її думку, представників громадськості та місцевого самоуправління варто вводити до робочої групи проєкту, що дасть змогу краще враховувати потреби місцевого населення під час його реалізації.

 

Проверьте

Особливості розгляду справ у підсистемі відеоконференцзв’язку – пояснює 7ААС

Невпинна суспільна диджиталізація актуалізує питання щодо впровадження отриманих досягнень у всі сфери життя людини. Вказані …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *