Сьогодні, 6 грудня 2021 року судді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду обирали очільника на найближчі чотири роки.
Збори суддів шляхом таємного голосування переобрали на посаду голови Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду переобрали Михайла Смоковича.
На посаду голови Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду претендували:
Михайло Смокович Дашутін Ігор
Кандидатуру Михайла Смоковича підтримало 34 суддів із 52, які брали участь у голосуванні.
За кандидатуру Ігоря Дашутіна проголосувало 15 суддів.
Не підтримало жодного кандидата 2 судді, 1 бюлетень визнано недійсним.
У своєму виступі перед суддями Касаційного адміністративного суду ВС пан Смокович прозвітував про свою діяльність за останні чотири роки.
Основними досягненнями за цей період він назвав:
забезпечення суддівської незалежності; із 190 000 справ, які були у провадженні протягом цього періоду, залишилося 14 000 справ, більш ніж половина з яких є поточними; було створено робочі групи з метою швидкого вирішення проблемних питань правозастосування; проведено низку круглих столів, zoom – конференцій, семінарів-практикумів тощо з метою обговорення проблемних питання, які виникають під час розгляду справ. ведеться активна співпраця з іншими органами державної влади (ВРУ, податкові органи), а також посилено міжнародну комунікацію з партнерами (Німеччина, Австрія, Польща, Литва та ін.). встановлено міцні зв’язки з міжнародними комісіями, зокрема, Венеційською.
Також Михайло Смокович озвучив питання, які потребують подальшого вдосконалення:
втримання та посилення суддівської незалежності; має бути створено інший орган – ВРП не може розповсюджувати свою юрисдикцію на суддів ВС; збільшення штатних одиниць в складі Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду з метою вирівнювання навантаження; планується виділення нового приміщення.
Презентуючи свою програму, Ігор Дашутін, звернув увагу на такі проблемні питання, які, на його думку, потребують вирішення:
підвищення ролі адміністративної юстиції; необхідність посилення комунікації з іншими юрисдикціями та іншими гілками влади; активна участь в законотворчій діяльності, а не пасивна участь у судовій реформі; підвищення рівня фінансування як Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду, так і суддів першої та апеляційної інстанцій.
Нагадаємо, що Голова касаційного суду обирається строком на чотири роки з правом обіймати посаду голови такого касаційного суду не більше двох строків поспіль.
Раніше були переобрані очільники Касаційного кримінального суду в складі ВС – Станіслав Кравченко, Касаційного господарського суду у складі ВС – Богдан Львов та Касаційного цивільного суду у складі ВС – Борис Гулько.
Другим питанням порядку денного зборів суддів є обрання судді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду до складу Великої Палати Верховного Суду. Судді Касаційного адміністративного суду в складі ВС шляхом голосування обрали на вищезгадану посаду – Желєзного Ігоря.
Читайте також: Судова практика Верховного Суду щодо поділу корпоративних прав між подружжям.