16 мая, 2024 14:20
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Між Україною, Литвою та Польщею схвалено спільну заяву

З нагоди 30-ї річниці визнання відновлення незалежності України Республікою Польща і Литовською Республікою було проведено переговори. Вони проходили у форматі відеоконференції.

В результаті переговорів між Президентом України Володимиром Зеленським, Президентом Литовської Республіки Гітанасі Науседом та Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою було схвалено спільну заяву.

Президенти підтвердили, що визнання відновлення незалежності України Республікою Польща, першою державою у світі, та Литовською Республікою 30 років тому стало важливою віхою на шляху до повноцінного возз’єднання Європи.

Члени Люблінського трикутника підтвердили свою відданість подальшому розвитку стратегічного партнерства між Україною, Литвою та Польщею на основі спільних цінностей та інтересів. Та виявили інтерес у розширенні їхньої співпраці з широкого кола питань, таких як безпека, оборона, економіка, енергетика та інші, у тому числі в рамках формату Люблінського трикутника. Литовська Республіка та Республіка Польща підтверджують свою повну підтримку членства України в ЄС та НАТО.

Щодо безпеки та криз

Коли було схвалено спільну заяву, то сторони заявили про рішучість в об’єднанні зусиль для протидії міграційній кризі, яка є штучно створеною та організованою Мінськом на литовсько-білоруському та польсько-білоруському кордонах. Вони також відзначили, що ця гібридна атака є прямою загрозою безпеці всієї Європи.

Президенти висловили особливу стурбованість у зв’язку з тривалим погіршенням безпекової ситуації та стабільності в регіоні, а також щораз більшими загрозами, включно з гібридними, що є результатом, зокрема, російської агресії, та погодилися з необхідністю докласти спільних зусиль для посилення стійкості до цих загроз і для протидії їм у більш ефективний та скоординований спосіб.

Учасники Люблінського трикутника висловили глибоку стурбованість проєктом “Північний поті к -2”, який є викликом для безпеки європейського регіону. Під час зустрічі президенти обговорили спільні дії щодо того, як протистояти монополізації європейського газового ринку Росією та уникнути енергетичної кризи.

Питання цілісності українського кордону

Президенти підтвердили відданість суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води.

Держави – учасники Люблінського трикутника закликають міжнародне співтовариство:

посилити санкції проти Російської Федерації через її тривалу агресію проти України; ще раз закликали Кремль до деескалації ситуації шляхом відведення своїх військ від кордонів України та з її тимчасово окупованих територій.

Читайте також: Створення Люблінського трикутника

Проверьте

Суддям зменшили прожитковий мінімум до 2102 грн, прокурорам – до 1600

Суддям зменшили прожитковий мінімум на 2022 рік. Парламент продовжив практику розрахунку посадових окладів прокурорів, працівників …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *