Міністерство охорони здоров’я наказом № 408 затвердило Регламент щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії.
Документ передбачає, що в разі радіаційних аварій буде проведено йодну профілактику населення (йодне блокування щитоподібної залози) для захисту від наслідків викиду радіоактивних речовин у навколишнє природне середовище.
Зокрема, в регламенті вказано, що при виділенні, в результаті аварії на ядерній установці, радіоактивних ізотопів йоду та
потраплянні в організм людини, щитоподібна залоза поглинає його і зазнає опромінення.
Якщо препарат калій йодиду вводиться в організм до початку або під час надходження радіоактивного йоду – відбувається блокування надходження радіоактивних речовин, проте препарати не захищають організм від біологічної дії інших радіонуклідів, що можуть міститись у складі радіаційного викиду.
Ступінь ураження щитоподібної залози залежить від поглиненої дози, віку людини й функціонального стану щитоподібної залози.
У випадку радіаційної аварії, у першу чергу, потреба в проведенні терапії виникає відносно:
населення, яке проживає у містах-супутниках АЕС, а також населених пунктах, що розташовані в зонах спостереження ядерних установок.
Також встановлено, що населення, у відношенні якого передбачається проведення захисних заходів, повинне бути негайно проінформовано, а перед тим, завчасно, рекомендовано проводити періодичні навчальні тренування та просвітницькі заходи.