16 февраля, 2024 3:53
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Набули чинності зміни в житті виконавців: оскарження штрафів, перевірки, дисциплінарне провадження

20 квітня набув чинності наказ Мін’юсту від 07.04.2021 № 1277/5.

Наказом внесено зміни до ряду н/п актів Мін’юсту у сфері виконавчого провадження:

 Змінились правила перевірки приватних виконавців. Перевірки можуть зупинити через тимчасову непрацездатність або неможливість перебувати в офісі з 10 до 18. У визначений строк проведення перевірки приватний виконавець зобов’язаний: перебувати на робочому місці з 10 до 18 години; створити умови для проведення перевірки. Затверджено правила засідання дисциплінарної комісії приватних виконавців. Приватний виконавець може брати участь у розгляді питання (справи) самостійно та/або через свого представника. Учасники засідання, учасники дисциплінарної справи та інші присутні на засіданні Дисциплінарної комісії зобов’язані: виконувати розпорядження головуючого щодо додержання порядку під час засідання; не створювати перешкод для нормального перебігу засідання та утримуватись під час засідання від пересування по залу, розмов, реплік; вимкнути або перевести у беззвучний режим мобільні телефони та будь-які інші пристрої чи технічні засоби, що можуть заважати проведенню засідання. Встановлено порядок оскарження постанови державного виконавця про накладення штрафу. Скарги розглядаються вищим органом (вищою посадовою особою) в десятиденний строк з дня їх надходження, якщо інше не встановлено законами України. Під час розгляду скарги на постанову у справі про адміністративне правопорушення посадова особа вищого органу перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з рішень: 

залишає постанову без зміни, а скаргу без задоволення; скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд; скасовує постанову і закриває справу; змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, однак щоб стягнення не було посилено.

Передбачена можливість надати Мін’юсту виконавчий документ, сума зобов’язання за яким йому непідвідомча. Стягувач може надати виконавчий документ, сума зобов’язання за яким не підвідомча відповідному відділу примусового виконання рішень до: відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції; відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень міжрегіонального управління Міністерства. Таке дозволяється, якщо на виконанні в цьому відділі перебуває виконавче провадження (зведене виконавче провадження) про стягнення коштів із боржника, визначеного цим виконавчим документом.

Проверьте

В рядах "Слуг народа" очередной скандал

Народный депутат (фракция «Слуга народа» в Верховной Раде) Евгений Шевченко встретился в Минске с самопровозглашенным …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *