Національний банк України презентував результати опитування учасників ринку щодо потенційного попиту на цифрову валюту центрального банку – е-гривню та можливих варіантів її використання.
Опитування включало 30 запитань у розрізі шести таких можливих варіантів використання (“юзкейсів”) е-гривні:
Інструмент для роздрібних безготівкових платежів (P2P, P2B, В2В). Інструмент для цільових соціальних виплат (G2P). Інструмент для розрахунків за цінними паперами та іншими фінансовими інструментами (B2B). Інструмент для корпоративних платежів юридичних осіб (B2B). Інструмент для транскордонних платежів (B2B, Р2Р, Р2В). Дохідний фінансовий інструмент.
На думку учасників фінансового ринку, найперспективнішим “юзкейсом” е-гривні потенційно може стати її використання для роздрібних безготівкових платежів (насамперед – Р2Р перекази між фізичними особами та операції електронної комерції).
Читайте також: Прийнято закон про платіжні послуги
Варіант використання е-гривні як інструменту для цільових соціальних виплат (G2P) займає передостаннє місце за кількістю набраних балів. Водночас 77% респондентів підтримали цей варіант у разі, якщо на базі е-гривні будуть запроваджені “програмовані” цільові гроші для здійснення державою виплат (які можуть бути витрачені виключно на конкретні цілі або в конкретний період часу).
Отже, Нацбанк обрав основою для подальшого опрацювання варіантів використання е-гривні:
е-гривня для роздрібних безготівкових платежів із можливим функціоналом “програмованих” грошей та можливістю здійснення цільових соціальних виплат; е-гривня для використання у сфері, пов’язаній з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій з віртуальними активами); е-гривня для транскордонних платежів.