6 мая, 2024 6:04
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Невідомі особи створили підробку застосунку «Дія»

Фейкову версію застосунку «Дія» було створено невідомими особами. Програма дає можливість редагувати дані про вакцинацію, вік особи та іншу інформацію. Про це повідомив міністр цифрових трансформацій Михайло Федоров на своїй сторінці у соціальній мережі Telegram.

Фейкову копію програмного комплексу «Дія» розроблено з використанням стилістики автентичного застосунку для гаджетів, що використовують платформу Android.

Метою зловмисників є надання можливості зацікавленим особам створювати підроблені копії документів – паспортів та сертифікатів вакцинації від хвороби COVID-19. Водночас створені охочими користувачами документи під час спроби підтвердження їх справжності не валідуються.

За словами міністра, відповідальність нестимуть не тільки ті особи, хто створив фейкове програмне забезпечення, але й ті особи, які ним скористаються.

Уточнимо: за використання підроблених документів особі може загрожувати кримінальна відповідальність за статтею 358 Кримінального кодексу України.

Використання явно підробленого документа може призвести до покарання у вигляді  штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Осіб, що створили підробку, може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за декількома статтями Кримінального кодексу України:

стаття 190 ККУ – шахрайство; стаття 358 ККУ  – підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів.

На них може очікувати покарання у вигляді штрафу або навіть позбавлення волі до 5 років.

Примітка: особа вважається невинуватою і не може зазнавати кримінального покарання, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадуємо, що сертифікати вакцинації від хвороби COVID-19 дедалі частіше стають об’єктом підробки.

Проверьте

Пароль – «переозброєння». Як навчитися не пасти задніх?

Головна — Політика — 22 жовтня 2021, 14:15 Пароль – «переозброєння». Як навчитися не пасти …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *